Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Firma > Woda w firmie – benefit pracowniczy

Woda w firmie – benefit pracowniczy

Przepisy polskiego prawa nakazują pracodawcy zapewniać wodę zdatną do picia zatrudnionym pracownikom. W każdej firmie jest to już standard, ale warto przyjrzeć się szczegółowo sposobom, w jaki ta jest dostarczana.

Tradycyjna „kranówka” i czajnik to już przeżytek. Nowoczesne firmy dostęp do nieskazitelnie czystej wody traktują jako dodatkowy bonus, a sami pracownicy doceniają ten fakt – woda dla firm staje się dla nich benefitem.

Woda w baniakach

Jeszcze do niedawna to właśnie woda filtrowana w baniakach była najczęściej zamawiana do firm. Trzeba jednak przyznać, że miesięcznie są to spore wydatki, na które nie każde przedsiębiorstwo może sobie pozwolić. Fakt, że woda w baniakach to spory komfort dla pracowników czy klientów – natychmiast można zaopatrzyć się w dobrej jakości wodę schłodzoną albo gorącą. Niestety, wadą takiego rozwiązania jest konieczność magazynowania baniaków napełnionych wodą albo tych już opróżnionych oraz konieczność składania zamówień w odpowiednim czasie, by wody nigdy nie zabrakło.

Dystrybutory bezbutlowe

Takie dystrybutory wody dla firm to jedna z najnowocześniejszych metod dostarczania wody. Te nie potrzebują baniaków, a cały dystrybutor podłączony jest do głównego ujęcia wody. Dzięki temu nie ma możliwości, by wody zabrakło, ta jest zawsze dostępna w każdej ilości.

Dystrybutory bezbutlowe można bez problemu montować w firmach, jak i prywatnych domach. Te najlepsze oferują wodę zimną, gorącą, niegazowaną albo gazowaną – taki wybór jest z całą pewnością bonusem dla pracowników, którzy mogą gasić pragnienie ulubionym napojem. Co więcej, takie dystrybutory filtrujące wodę są inwestycją jednorazową, więc miesięczne koszty zostają zminimalizowane.

Poidełka

Poidełka to kolejne rozwiązanie, które stosowane jest w firmach, w jakich dba się o stały dostęp do dobrej jakości wody. Poidełka dystrybuują najczęściej jedynie wodę zimną, ale za to nieskazitelnie czystą. Montowane są w miejscach łatwo dostępnych – w firmach są to przeważnie główne ciągi komunikacyjne czy kącik przy recepcji. Z tej formy dystrybucji wody pitnej korzystać mogą zarówno pracownicy, jak i klienci.

Poidełka powszechnie montowane są w instytucjach użyteczności publicznej. Zobaczyć je można w urzędach, szkołach czy przedszkolach. Nie brakuje ich także w zmodernizowanych parkach czy skwerach. Jeśli takie znajdują się w prywatnych firmach, raczej nie są traktowane przez personel jako atrakcyjny bonus. Dystrybutory bezbutlowe z całą pewnością z nimi wygrywają, bo oferują wodę zgodną z potrzebami, a nie tylko zimną, by móc ugasić pragnienie.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały udostępnione przez dostawcę dystrybutorów filtrujących wodę: woda365.pl

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę