Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Odlot! > Gawłowski: Drukują nowe pieniądze!! O co chodzi?Internauci: Tyle lat w polityce i żeby być takim matołem?

Gawłowski: Drukują nowe pieniądze!! O co chodzi?Internauci: Tyle lat w polityce i żeby być takim matołem?

Wpadki politykom zdarzają się dość często. Klasyczne „sześciu króli” Ryszarda Petru przejdzie do historii i klasyki wpadek. Ale i dzisiaj nie brakuje chęci zabłyśnięcia przez niektórych zakurzonych polityków, które często kończą się – mówiąc językiem młodzieżowym – zwyczajną wtopą.

Oto Stanisław Gawłowski, poseł PO napisał na Twitterze:

  • Drukują!! Kolejny raz, gdy wybieram pieniądze z bankomatu dostaję nowowydrukowane z kolejnymi numerami banknoty. Dzieje się to w różnych bankomatach, różnych miastach. O co chodzi?

Radosław Fogiel z PiS odpisał:

  • Okazuje się, że były minister finansów i jego kolega z rządu Platformy myślą, że pieniądze biorą się z bankomatu.

Internauci natomiast byli mniej wyrozumiali dla wpadki posła PO.

Oto niektóre podpowiedzi:

  • Boże miłosierny już lepiej Nas pokarać nie mogłeś! Co jeden to lepszy. Panie, pan podobno senator, tyle lat w polityce i żeby być takim matołem. Jeśli coś drukują to was, jedną sztancą i tylko każdy kolejny coraz głupszy.
  • Banknoty z bankomatów są zazwyczaj nowe z NBP. Papierowa gotówka to tylko procent istniejącego pieniądza. Pieniądze „drukuje się” elektronicznie przez operacje na kontach NBP. Seryjne banknoty na nic nie wskazują.
  • Może wymiana zniszczonych banknotów?
  • Okazuje się, że były minister finansów i jego kolega z rządu Platformy myślą, że pieniądze biorą się z bankomatu.

jp/twitter/swp
zdjęcie: yt/telewizja republika/tt

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę