Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Biznes > Polska firma podbija kolejne państwa. Rafał Brzoska: InPost redefiniuje rynek dostaw

Polska firma podbija kolejne państwa. Rafał Brzoska: InPost redefiniuje rynek dostaw

W wywiadzie udzielonym dla brytyjskiej telewizji BBC World News prezes InPost Rafał Brzoska powiedział, że w czasie pandemii rynek e-commerce w Wielkiej Brytanii bardzo szybko urósł. InPost będący liderem rynku w Polsce teraz dynamicznie rozwija się we Francji i UK.

InPost to polska spółka specjalizująca się w dostawach przesyłek do Paczkomatów na następny dzień roboczy. Jest notowana na giełdzie w Amsterdamie, gdzie – po opublikowaniu ostatnich wyników oraz planów na najbliższe lata – jej akcje skoczyły do góry aż o 9 procent.

Rynki europejskie, na których działa InPost, to: Polska, Austria, Hiszpania, Portugalia, Wielka Brytania oraz Włochy, zaś pod marką Mondial Relay – Belgia, Francja i Holandia.

Prezes InPost Rafał Brzoska w BBC World News

– W związku ze wzrostem cen dostaw produktów kupionych w Internecie spowodowanych dramatycznym wzrostem cen energii konsumenci szukają tańszej metody odbioru zamówionych towarów. InPost redefiniuje rynek dostaw, oferując odbiór z Paczkomatów – mówił w BBC World News prezes InPost Rafał Brzoska.

Dla mieszkańców Wielkiej Brytanii odbiór przesyłki z Paczkomatu jest zdecydowanie tańszy niż odbiór od tradycyjnych kurierów. Są to oszczędności – jak podaje prezes InPost – nawet o 30 procent. InPost jest obecnie europejskim liderem w swoim segmencie i na dzień dzisiejszy działa już na 9 rynkach.

Podobne

W górę