Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Dziecko > Atrakcje Szczawnicy. Co warto zobaczyć?

Atrakcje Szczawnicy. Co warto zobaczyć?

W Polsce jest tak wiele ciekawych miejsc do odwiedzenia, że nie trzeba ponosić wysokich kosztów, aby świetnie się bawić. Godny polecenia jest wypoczynek w Szczawnicy, w której nie można się nudzić. Mnogość atrakcji sprawia, że każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego, będzie się świetnie bawić. Warto odwiedzić to miejsce całą rodziną, bo na dzieci czekają rozmaite rozrywki. Szczawnica słynie z pięknych krajobrazów, można podziwiać górskie szczyty, przeżyć wspaniałą przygodę podczas spływu Dunajcem. Szczawnica to bogactwo atrakcji sportowych, przyrodniczych i kulturalnych. Miłośnicy aktywnego wypoczynku będą zachwyceni.

Poznaj topowe atrakcje w Szczawnicy

W Szczawnicy nie można się nudzić, atrakcji jest tak wiele, że aż trudno nie odwiedzić tego miejsca ponownie. Miłośnicy aktywnego wypoczynku będą zachwyceni, mnogość górskich szlaków do pokonania robi wrażenie, a do tego dochodzą jeszcze liczne atrakcje i piękne krajobrazy. Podjęcie wysiłku fizycznego z pewnością się opłaci, przy okazji można przetestować swoją kondycję. Szlaki w Pieninach nie są bardzo wymagające, dlatego nawet początkujące osoby sobie świetnie poradzą. Symbolem Pienińskiego Parku Narodowego są Trzy Korony – po wejściu na szczyt można podziwiać piękną panoramę Tatr. Jedną z atrakcji jest słynna sosna reliktowa na Sokolicy, kolejny symbol Pienin. Najwyższym ich szczytem jest Wysoka, na którą również warto wejść. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach, aby zmierzyć się z wysokimi górami, to ma do dyspozycji piękne wąwozy. Na szczególną uwagę zasługuje Wąwóz Homole, który stanowi rezerwat przyrody.

Jedną z atrakcji w Szczawnicy jest wodospad Zaskalnik. Miłośnikom aktywności fizycznej można polecić rafting, przejażdżki konne, wędkarstwo, paralotniarstwo. Pięknym zakątkiem Szczawnicy jest Plac Dietla, szczególnie wieczorem, gdy jest pięknie oświetlony. Pośrodku stoi fontanna z rzeźbą przedstawiającą kobietę z dzbanem z brązu. Warto też odwiedzić Pijalnię Wód Mineralnych w Domu nad Zdrojami. Do atrakcji zaliczyć można też promenadę nad Grajcarkiem, wyciąg krzesełkowy na Palenicę, parki Górny i Dolny będące integralną częścią centrum uzdrowiskowego, cerkiew i Muzeum Pienińskie w Szlachtowej, Muzeum Uzdrowiska w Szczawnicy, Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego w Krościenku, Jazz Bar w Dworku Gościnnym.

Ciekawe atrakcje dla dzieci w Szczawnicy

Szczawnica to świetne miejsce dla rodzin z dziećmi, nie brakuje atrakcji dla najmłodszych i starszych podopiecznych. Ogromną popularnością cieszy się rafting, czyli organizowane spływy Dunajcem. Umożliwiają podziwianie górskiej fauny i flory, jednocześnie można przeżyć wspaniałą przygodę. Nie trzeba mieć świetnej kondycji, aby zdecydować się na spływ kajakiem, wystarczy wybrać mniej wymagający odcinek rzeki, bez przeszkód, o spokojnym nurcie. Ciekawą opcją są też spływy kajakowe i na tratwie. Warto wybrać się na stok Palenica, co jest idealną opcją dla miłośników sportów zimowych. Dzieci będą zachwycone nauką jazdy na nartach, nie brakuje też tras familijnych. W Szczawnicy narciarstwo można uprawiać praktycznie przez cały rok, nie trzeba czekać do ferii zimowych. Mnogość zawodów sportowych w Palenicy jest ogromna, atrakcje można spotkać niemalże na każdym kroku. Na szczególną uwagę zasługuje Kolej Linowa Palenica, podczas kilkumetrowej jazdy można podziwiać malownicze krajobrazy. Najpiękniejsze widoki czekają na turystów na szczycie Palenicy, można upajać się panoramą Pienin, Tatr i Szczawnicy. Na tym jednak atrakcje się nie kończą, dzieci będą zachwycone zjazdami bobslejami, dmuchańcami do skakania.

Niedaleko Szczawnicy znajduje się średniowieczny Zamek Dunajec w Niedzicy, który warto zwiedzić razem z dziećmi. Najlepiej będzie zdecydować się na opcję z przewodnikiem, który przedstawi w ciekawy sposób historię tego wyjątkowego obiektu. Atrakcji w zamku nie brakuje, zaliczyć można do nich salę myśliwską, izbę straży, izbę tortur, rozmaite eksponaty historyczne. Przy okazji warto też zahaczyć o ruiny Zamku w Czorsztynie. Małe dzieci będą zachwycone pobytem w Sali Zabaw Pieninolandia, bogato wyposażonej. Rozrywek tam nie brakuje, a w przypadku niesprzyjających warunków pogodowych miejsce to będzie wręcz idealne. Warto też wypożyczyć rower i spędzić aktywnie czas podczas rodzinnej wycieczki rowerowej. W Szczawnicy do wyboru jest mnóstwo ciekawych szlaków z dala od spalin i hałasu. Na trasie czekają na turystów rozmaite atrakcje, więc będzie na co popatrzeć. Z kolei w miejscowości Krościenko znajduje się park linowy ABlandia, wspaniałe miejsce do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Na uwagę zasługuje też Miejski Ośrodek Kultury w Szczawnicy, w którym organizowanych jest szereg zajęć i warsztatów. Dzieci mogą spróbować swoich sił w rękodziele artystycznym, zapoznać się z kulturą. Po wielu godzinach zwiedzania warto odpocząć całą rodziną nad jeziorem Czorsztyńskim. Świetną atrakcją będzie rejs wycieczkowym Harnasiem.

___________________________________

Artykuł powstał dzięki uprzejmości autorów bloga Hasające Zające

Podobne

W górę