Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Kościół > Marsz LGBT w Białymstoku – Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek

Marsz LGBT w Białymstoku – Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek

Prezydent miasta Białystok właśnie ogłosił, że zgadza się na marsz LGBT w tym mieście. Prezydent mieni się być katolikiem. Na stronie urzędu możemy przeczytać:

  • „Tadeusz Truskolaski urodził się 10 kwietnia 1958 r. w Kapicach Starych. Wychowany został w rodzinie o silnych tradycjach akowskich, stąd też szczególnie bliskie mu są wartości patriotyczne i chrześcijańskie.”

Prezydent powiedział, że marsz LGBT został zarejestrowany jako pierwszy, a wniosek spełnia wymogi formalne.

Sam – jak twierdzi – nie obejmie go patronatem ani nie weźmie w nim udziału i się odżegnuje i podchodzi do tego ze szczególną urzędniczą starannością.

Nasuwa się więc takie porównanie, że Panu Bogu chce dać świeczkę a diabłu ogarek. A może jednak zechciałby w swojej prezydenckiej łaskawości rozważyć, czy nie powinien się określić jednoznacznie?

Czy może chce się dać wykazać policji i – podobnie, jak w Częstochowie – mundurowi na tamtym terenie będą mogli się wykazać i na przykład puścić gaz w tłum protestujących katolików, którzy przyjdą tam z dziećmi?

Zdjęcie: pxhere.com

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę