Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Dom i Ogród > Jaki materac wybrać dla dziecka?

Jaki materac wybrać dla dziecka?

Obecnie na rynku istnieje szeroka gama różnego rodzaju materaców do łóżek. Wśród nich znajdują się: termoelastyczne, wysokoelastyczne, piankowe, kokosowe, lateksowe czy kieszeniowe. Każdy z nich ma nieco inne zastosowanie dla użytkownika, ale wszystkie są wykonane z wysokiej jakości pianki.

Czym się kierować przy wyborze materaca?

Wybór materaca uzależniony jest od kilku czynników. Warto zwrócić uwagę m.in.: na wiek, wagę czy sposób ułożenia podczas snu. Równie ważne są indywidualne preferencje użytkownika oraz rodzaj mebla bądź jego wykorzystanie. Dla przykładu, do łóżek piętrowych wybiera się inne materace niż do jednoosobowego. Warto zwrócić uwagę także na właściwości i korzyści, jakie niesie ze sobą użytkowanie danego typu materaca.

Materac dla dziecka

Na rynku istnieją również materace, które są skierowane do najmłodszych użytkowników. Dają one wysokie poczucie komfortu oraz gwarantują spokojny sen. Najczęściej wybierane są te wysokoelastyczne, dzięki czemu odpoczywa kręgosłup malucha, a materiał w zetknięciu z ciałem dziecka jest miękki i przyjemny.

Przykładem idealnego materaca dla dziecka jest bardzo wygodny materac piankowy o średniej twardości H2+. Nie posiada sprężyn i jest przeznaczony dla osób o wadze poniżej 80 kg. Producent zadbał o to, aby zawierał dwie najwygodniejsze pianki: termoelastyczną i wysokoelastyczną. Jakie są ich zalety? Przede wszystkim pianka dostosowuje się do krzywizn ciała dziecka, dbając o kręgosłup. Poza tym pianka termoelastyczna „zapamiętuje” jego ułożenie, zapewniając maksymalny komfort snu i równomierne rozłożenie ciężaru. Dodatkowo w materiale znajdują się włókna antyalergiczne i ortopedyczne, dzięki czemu materac jest odpowiedni dla małych alergików. Zwykle są to idealne materace do łóżka piętrowego.

Autor artykułu: Artykuł został przygotowany przez firmę Alvare.pl specjalizującą się w produkcji materacy i artykułów sypialnianych.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę