Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Dom i Ogród > Jak wybrać maszynę sprzątającą?

Jak wybrać maszynę sprzątającą?

Pod pojęciem „maszyna sprzątająca” kryje się w rzeczywistości mnóstwo różnego rodzaju maszyn, przeznaczonych do innego typu czynności oraz o konkretnych parametrach. Domowy odkurzacz niestety nie wystarczy do utrzymania porządku na chodniku, ulicy, czy w zakładzie produkcyjnym. Niezbędne są specjalnie przystosowane do warunków pracy oraz specyfiki zanieczyszczeń urządzenia, znacznie przewyższające możliwościami, a także ceną te, których używamy w swoich mieszkaniach. Oto krótki przegląd, który, mam nadzieję, pomoże zaznajomić się z tematem i zdecydować, jakiej maszyny może potrzebować Twoja firma.

Szorowarki

Urządzenia te przypominają nieco kosiarkę i pracują dzięki szczotkom walcowym lub też rotacyjnym. Mogą posłużyć do codziennego utrzymania porządku na twardych powierzchniach, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Wyposażone w zbiornik na wodę i detergent skutecznie umyją, a także osuszą nawierzchnie, docierając do trudno dostępnych szczelin. Po urządzenia takie warto sięgnąć np. w sklepach o dużej powierzchni i centrach handlowych, czy też placach bądź magazynach.

Zamiatarki

Z wyglądu przypominają szorowarki, lecz służą, jak wskazuje nazwa, do zamiatania nawierzchni. Mogą działać bezpyłowo i podobnie, jak w przypadku szorowarek, dzięki specjalnym szczotkom, z łatwością dotrą w trudno dostępne punkty. W połączeniu z szorowarką są gwarancją utrzymania czystości na co dzień na dużej powierzchni.

Odkurzacze

Odkurzacze stosowane na skalę przemysłową dość znacząco różnią się od domowych, nawet pod względem wyglądu. Nie przypominają drobnych pudełek z rurą, lecz kolejną skomplikowaną maszynę. Mają znacznie większą siłę ssącą, co sprawdzi się na powierzchniach tkaninowych w miejscach o przeznaczeniu publicznym. Mogą być przystosowane do usuwania zanieczyszczeń ciekłych, a nawet olejów i innych, specyficznych dla danego miejsca substancji. Tutaj więc warto głębiej zapoznać się z tematem i sięgnąć po odkurzacz, który będzie przystosowany do pracy z konkretnym rodzajem zanieczyszczeń.

Polerki

Przypominają nieco szorowarki, lecz poza szorowaniem i polerowaniem, mogą np. odsysać pył. Znajdą zastosowanie w prywatnych firmach, a także miejscach, takich jak szkoły lub szpitale.

Maszyny wielofunkcyjne

Choć praktycznie każdy z wymienionych rodzajów urządzeń będzie miał model, który będzie przystosowany do pracy na zewnątrz, to przy pracach o większym natężeniu i skali, jak np. przy utrzymywaniu czystości na drogach i chodnikach, stosuje się maszyny, będące tak naprawdę pojazdami z całą maszynerią urządzeń do sprzątania. Takie „traktory” wyposażone są w specjalnie dostosowane szczotki, odkurzacze oraz innego rodzaju rozwiązania, które są także częścią wymienionych wyżej maszyn. Eliminuje to konieczność korzystania z wielu sprzętów na tej samej powierzchni, które można zastąpić jedną, praktyczną maszyną.

Zapoznanie się z funkcjami poszczególnych urządzeń sprzątających, rodzajem powierzchni, do której są przystosowane, czy typem zanieczyszczeń, jaki mają usuwać, będzie zawsze korzystne przed zakupem tak specjalistycznej maszyny. Warto to zrobić nawet, gdy nie mieliście zamiaru decydować się na taki zakup. Może okazać się, że przy pomocy takiej maszyny łatwiej będzie utrzymać porządek w Waszej firmie, czy zakładzie pracy, ponieważ nawet nie byliście świadomi, że maszyna czyszcząca może okazać się przydatna w Waszych warunkach pracy.

Artykuł został przygotowany przez firmę szczotki-techniczne.net, specjalizującą się w regeneracji szczotek technicznych.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę