Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Motoryzacja > Korzyści płynące ze sprawdzenia samochodu przed zakupem – Sprawdź koniecznie!

Korzyści płynące ze sprawdzenia samochodu przed zakupem – Sprawdź koniecznie!

W dobie mocno rozwiniętego rynku motoryzacyjnego i otwartych granic, każdy popularny model samochodu dużego producenta można kupić w naprawdę korzystnej cenie na rynku wtórnym.

Taka sytuacja jednak otworzyła drogę dla różnego rodzaju oszustów i nieuczciwych sprzedających. Postaramy się znaleźć odpowiedni sposób na zakup samochodu i jak najlepsze jego sprawdzenie.

Dokładne sprawdzenie samochodu to podstawa

Samochód jaki jest, każdy widzi. Jednakże należy również pamiętać o tym, iż wygląd to kwestia bardzo przemyślana. Jeśli karoseria jest w idealnym stanie, wnętrze nie nosi nawet najmniejszych śladów użytkowania, a przebieg jest niewiarygodnie niski, koniecznie sprawdź VIN pojazdu w www.carvertical.com/pl/. Zabiegi estetyczne zwykle mają na celu przykuć uwagę klienta i wzbudzić jego zachwyt, jednocześnie usypiając czujność. O ile dawniej wystarczyło dobre umycie wnętrza i karoserii, a także solidne woskowanie, o tyle dziś nieuczciwi sprzedawcy uciekają się nawet do wymiany elementów wnętrza takich jak kierownica, gałka zmiany biegów czy uchwyty w drzwiach a także najczęściej używane przełączniki. Oprócz marek takich jak Bentley czy Rolls Royce, przy przebiegu powyżej 150 tysięcy kilometrów każde auto powinno nosić już minimalne ślady użytkowania, kiedy brak ich w samochodzie klasy średniej lub kompakcie o nieco wyższym przebiegu, możesz być pewny o liftingu wnętrza wykonanym przez nieuczciwego sprzedającego. I znów wraca najlepsze rozwiązanie, sprawdź VIN i przekonaj się o prawdziwej historii.

Co może dać nam sprawdzenie po numerze nadwozia?

Sprawdzanie numeru VIN za pośrednictwem wyspecjalizowanych firm posiadających dostęp nie tylko do baz producentów, ale także i wielu innych miejsc ma wiele zalet. Najważniejszą z nich jest możliwość sprawdzenia realnego przebiegu samochodu i historii serwisowej. Dzięki temu wiemy kiedy i przy jakim przebiegu wykonywane były różnego rodzaju prace serwisowe w Autoryzowanej Stacji Obsługi. Zarówno przeglądy okresowe, jak i akcje serwisowe w ramach gwarancji będą miały odzwierciedlenie w raporcie. Wszelkie naprawy uszkodzeń z winy klienta wykonywane w ASO także są zapisywane.

Kolejnym elementem sprawdzanym w takim raporcie są zazwyczaj bazy policyjne. Dowiemy się, czy auto nie było poszukiwane w związku z kradzieżą, a także czy nie brało udziału w innych przestępstwach przeciwko mieniu, co niestety zdarza się coraz częściej w atrakcyjnych cenowo i sprzedawanych przez ludzi, którzy chwilę po transakcji przestają istnieć samochodach.

Trzecim elementem jest badanie historii ubezpieczeniowej. Zarówno w bazach OC, jak i AC znaleźć możemy wiele przydatnych informacji. Przede wszystkim zobaczymy, czy jakakolwiek szkoda była likwidowana z AC, czy też w ramach OC auto uczestniczyło w kolizji lub wypadku drogowym. O ile pojedynczych lakierowanych wskutek niewielkiej obcierki parkingowej elementów nie ma się co bać, o tyle naprawy warte kilkanaście tysięcy złotych, które wyjdą na jaw kiedy sprawdzisz VIN powinny zapalić lampkę ostrzegawczą w głowie kupującego.

Dodatkowo dobre firmy zajmujące się usługą sprawdź VIN docierają także do baz wydziałów komunikacji kraju pochodzenia i ewidencji pojazdów. Niektóre kraje praktykują wycofanie pojazdu z użytku po kolizji lub wypadku, których szkody wykluczają samochód z bezpiecznego użytkowania nawet po kompleksowej naprawie. Co prawda w naszym kraju udaje się takie auto zarejestrować ponownie dzięki pomysłowości handlarzy, jednakże uznanie za niezdolny do jazdy przez policję i diagnostów z kraju pochodzenia nie odbywa się przecież bezpodstawnie.

Naturalnie korzyści płynących ze sprawdzenia VIN przed zakupem jest znacznie więcej, podobnie jak czynników, na które należy zwrócić uwagę i które wykluczają samochód z użytkowania a także chęci zakupu, jednakże te opisane powyżej są najłatwiejsze do zdiagnozowania i jako pierwsze powinny być wzięte pod uwagę. Pełne sprawdzenie pozwoli uniknąć problemów w przyszłości.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę