Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Marketing > Więcej wolności słowa na Facebooku. Polska pierwszym krajem nowego projektu.

Więcej wolności słowa na Facebooku. Polska pierwszym krajem nowego projektu.

Polska zostaje pierwszym krajem, w którym będzie więcej wolności umieszczanych treści na Facebooku.

Dzisiaj 28.11.2018 Ministerstwo Cyfryzacji podpisało porozumienie z Facebookiem dotyczące możliwości odwołania się od blokady za umieszczone treści. Zostanie uruchomiony tzw. punkt kontaktowy. Usługa ta będzie pozwalała na odblokowanie konta już w ciągu 72 godzin.

– Dzięki dobrej współpracy z polskim przedstawicielstwem Facebooka będziemy pierwszym krajem na świecie, w którym takie rozwiązanie zacznie działać. Porozumienie, które podpisaliśmy wspiera ochronę wolności słowa w Internecie, a użytkownicy portalu dostaną dzięki niemu de facto dodatkową instancję odwoławczą od blokad – mówi Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji.

Stroną w porozumieniu oprócz Facebooka i Ministerstwa Cyfryzacji jest też NASK.

Na etapie pilotażu będą rozpatrywane tylko określone przypadki, jak na przykład usunięcie treści o zbiórkach publicznych i organizacji zgromadzeń. Zakres zgłoszeń, które będą objęte usługą będzie poszerzany i docelowo o przywrócenie usuniętego konta lub treści będzie mógł się ubiegać każdy.

Do współpracy Ministerstwo Cyfryzacji zaprosi pozostałe media, a inicjatywa jest otwarta dla wszystkich portali zaangażowanych w wolność słowa. „Inicjatywa jest bowiem otwarta dla wszystkich portali, które zaangażowane są we wspieranie wolności słowa w Internecie oraz transparentne zarządzanie publicznymi treściami.

Miejmy nadzieję, że będzie to służyło coraz większej wolności słowo w przestrzeni publicznej i pogłębianiu demokracji.

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji
Zdjęcie: Ministerstwo Cyfryzacji

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, gospodarka, wiedza, technologie.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę