Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Dom i Ogród > Zainspiruj się street artem i wprowadź malowane obrazy do mieszkania

Zainspiruj się street artem i wprowadź malowane obrazy do mieszkania

Ręcznie malowane murale i obrazy to nowy trend w aranżacji wnętrz. Spotkać je możesz nie tylko w mieszkaniach, ale w kawiarniach, restauracjach, a nawet w galeriach czy w spektaklach teatralnych jako elementy scenografii. Nie ulega wątpliwości, że street art na dobre zadomowił się w Polsce – czas, żeby wkroczył i do Twojego mieszkania!

Street art to sztuka, której początków można dopatrywać się już w początkach cywilizacji. To wtedy powstawały pierwsze malunki na ścianach, a malowidła były wykorzystywane nawet w ceremoniach magicznych i religijnych. Murale dzisiaj możesz spotkać w każdym mieście, ponieważ wkroczyły dumnie w przestrzenie miejskie i zdobią ściany i mury. Spotkać je też możesz coraz częściej we wnętrzach, ponieważ malowanie dekoracyjne coraz częściej pojawia się w mieszkaniach i biurach.

Ręcznie malowane obrazy zachwycają z jednego konkretnego powodu: doskonale łączą tradycję z nowoczesnością. Przy tym połączenie talentu artysty i koncepcji może dać naprawdę spektakularny i nietuzinkowy efekt, którego próżno szukać w innych formach wyrazu.

Street art w mieszkaniu

Początkowo murale można było spotkać głównie w restauracjach i klubach, odzwierciedlały wtedy przeważnie tematykę lokali. Klasyczne graffiti coraz częściej pojawiało się w nowoczesnych wnętrzach, często w undergroundowym klimacie. Z czasem murale zaczęto wykorzystywać do dekoracji przejść podziemnych, klatek schodowych aż w końcu trafiły na ściany mieszkań, bo dekoratorzy wnętrz wreszcie docenili nieszablonowe pomysły i technikę street artu.

W efekcie dzisiaj coraz częściej zamiast fototapet czy wielkoformatowych plakatów spotkać można malowane obrazy w mieszkaniu, które mogą przyjąć rozmaite formy, począwszy od kopii znanych dzieł, po elementy dekoracyjne i sztukę abstrakcyjną. Są one gorącym trendem w aranżacji wnętrz i dają to, czego nie dają zwykłe obrazy: wprowadzają sztukę ulicy do mieszkania i nadają niepowtarzalnego charakteru artystycznego. Street art ma zaskakiwać i przyciągać uwagę!

Malowanie obrazów na zamówienie

Malowanie obrazów na zamówienie powinno być przede wszystkim dobrze wykonane. Pracę należy powierzyć więc specjalistom, którzy mają odpowiednie umiejętności artystyczne, znają techniki malarskie i wykonają pracę z dbałością o każdy detal. Dzięki temu nawet obrazy w większych formatach spełnią swoje zadanie i będą wpisywały się w charakter wnętrza.

Firmy wykonujące ręczne malowanie obrazów zrealizują nawet niestandardowe zlecenia. W ich portfolio można znaleźć portrety, kopie obrazów, pejzaże, martwą naturę, obrazy abstrakcyjne, graficzne czy typograficzne. Ponieważ jest to praca kreatywna i spersonalizowana, można zrealizować własną koncepcję przy uwzględnieniu doświadczenia technicznego i dostępnych możliwości.

To, ile kosztują malowane obrazy, zależy od samego zamówienia. Każdy obraz to indywidualne dzieło, a cena zależy od poziomu trudności i czasu włożonej pracy. Przy wycenie uwzględniane jest to, jak wygląda projekt, ile materiałów i jakich należy zużyć, na jakiej powierzchni ma powstać i jak wygląda jego sam montaż – czy wymaga drabiny, wynajmu dźwigu i podnośników itd. Aby przekonać się, ile to naprawdę kosztuje, warto skontaktować się z wybraną firmą i przedstawić wizję – większość firm funkcjonujących na rynku dokonuje wyceny domowego muralu bezpłatnie.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę