Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Edukacja > Z satelity – na żywo i w 4K

Z satelity – na żywo i w 4K

Już niedługo ulice naszych miast będzie można oglądać na żywo i w jakości 4K. Brytyjska firma Earth-i umieściła ostatnio na orbicie prototyp satelity o nazwie CARBONITE-2. Ten zaś, wraz z innymi satelitami, utworzy konstelację obserwacyjną Vivid-i, która obserwować będzie naszą planetę.

Ten ruch ze strony brytyjskiej korporacji, może mieć znaczący wpływ na przyszłość zdjęć satelitarnych, które odejdą do przysłowiowego lamusa. Zastąpią je dynamiczne materiały filmowe, które bardzo pomogą w pracy nawigacji samochodowych – te, mając obraz 24/7, będą mogły skuteczniej ustalić nam trasę, szacując ruch uliczny lepiej niż obecnie stosowane urządzenia.

Satelita CARBONITE-2 wystrzelony na orbitę został z indyjskiego Centrum Kosmicznego Satish Dhawan na wyspie Sriharikota. Poniżej krótkie nagranie wstępnego działania satelity.

Materiał filmowy dostępny jest na Youtube – https://www.youtube.com/watch?v=UblIwWDN4MM&feature=youtu.be

Michał Nil
Redaktor - nowoczesne technologie, gospodarka, kultura

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę