Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Edukacja > Szkoły językowe na Malcie – wykorzystaj swoje umiejętności językowe w praktyce

Szkoły językowe na Malcie – wykorzystaj swoje umiejętności językowe w praktyce

Języka obcego uczymy się w szkole od najmłodszych lat, lecz niestety często jest to jedynie przekazywanie wiedzy przez nauczyciela. Na konwersacje czy inne formy praktycznego wykorzystania wiedzy brakuje czasu. Jak zatem sprawdzić swoje umiejętności językowe w praktyce? Kursy języków obcych za granicą to idealne połączenie nauki z wakacjami.

Kursy językowe na Malcie – słońce, plaża, zabytki

Wyspiarska Malta to kraina pełna słońca i rozległych plaż, które otoczone są skalistym wybrzeżem. Składa się z wysp: Malta, Gozo i Comino. To miejsce, które łączy w sobie przepiękne krajobrazy z historycznymi zabytkami, takimi jak rzymskie akwedukty, świątynie, a nawet czerwone budki telefoniczne będące pozostałością po brytyjskiej kolonizacji.

Znajdują się tam megalityczne świątynie – najstarsze stojące budowle w Europie i na Świecie, są starsze nawet od egipskich piramid. Współczesna Malta to połączenie wysoko rozwiniętego kraju z ogromną ilością zabytków i rajskich plaż, na których przez około 300 dni w roku świeci słońce.

Ta rajska kraina jest bardzo gościnnym miejscem, więc kursy językowe na Malcie są popularne. Piękne widoki, idealna słoneczna pogoda i nowi znajomi z różnych części świata to najlepsze stymulatory do nauki języka angielskiego, szlifowania posiadanych umiejętności i nabywania co raz to nowszych.

Kurs angielskiego na Malcie – szkoły językowe i ludzie z całego świata

Malta jest uwielbiana przez nastolatków z całego świata, ponieważ jest bezpieczna, słoneczna i egzotyczna. Co roku przyjeżdża tam bardzo dużo kursantów zarówno dzieci, młodzieży, jak i całych rodzin, dzięki czemu można swobodnie porozumiewać się w języku angielskim niemal na całej wyspie. Tak duże zainteresowanie sprawiło, że na rynku jest bardzo dużo ofert opatrzonych hasłem „Kurs angielskiego na Malcie”, jednakże należy korzystać tylko z tych szkół, które proponują obozy i kolonie językowe w akredytowanych centrach nauki języka angielskiego.

Najpopularniejsze ośrodki językowe znajdują się w kultowym, pełnym klimatycznych uliczek St. Julian’s i spokojniejszym St. Paul’s. Połączenie nauki języka angielskiego z relaksem na ciepłych plażach i z kąpielą w krystalicznie czystej wodzie to wypoczynek i efektywnie przyswajana wiedza.

Kolejną zaletą cechującą kursy językowe na Malcie są nawiązywane znajomości z ludźmi reprezentującymi różne kultury. Osoby te komunikują się z Tobą w języku angielskim. Takie sytuacje sprawiają, że zanika strach przed publicznym używaniem języka obcego. Uczycie się od siebie nawzajem,zapamiętując i poszerzając wiedzę zdobytą na zajęciach językowych w szkole. Wspólne uczestniczenie w zajęciach oraz wyjścia na zakupy, czy na plażę, zwiedzanie uczą używania języka angielskiego w codziennych sytuacjach. Gdy język obcy otacza Cię całą dobę, to mózg pracuje na pełnych obrotach, dzięki temu nauka jest szybka i bardzo efektywna.

Kurs angielskiego na Malcie – dlatego jest tak efektywny?

Zagraniczne kursy językowe to bardzo dobry sposób na naukę z kilku względów:

  • ciągły kontakt z językiem obcym – w trakcie zajęć w szkole i poza nią w czasie wolnym spędzanym z innymi uczestnikami kursu. Najlepiej, gdy w grupie są osoby z różnych części świata, wtedy wszyscy komunikują się za pomocą języka angielskiego, ucząc się od siebie nawzajem,
  • codzienne potrzeby takie jak np. zrobienie zakupów zmusza do zapamiętywania niezbędnych zwrotów, koniecznych do komunikowania się w takiej sytuacji,
  • piękne, otoczenie i grono fajnych ludzi, to idealne stymulatory nauki. Uczestnicy kursu spędzając razem czas na plaży, uczą się od siebie słownictwa czy codziennych zwrotów, bo chcą ze sobą porozmawiać,
  • piękna pogoda relaksuje i sprawia, że człowiek nie odczuwa zmęczenia wynikającego z ciągłej nauki języka.

Jeśli chcesz wykorzystać swoje umiejętności językowe w praktyce, to jedź za granicę. Więcej informacji można znaleźć na tej stronie http://smiletrips.pl/kursy-dla-doroslych/kursy-angielskiego-za-granica/kursy-jezykowe-malta/. Wybierz kurs angielskiego na Malcie, bo to idealne miejsce do nauki, relaksu i spotkania nowych ludzi.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę