Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Premier Morawiecki o rekonstrukcji rządu: Będzie 13-14 ministerstw

Premier Morawiecki o rekonstrukcji rządu: Będzie 13-14 ministerstw

Sprawa rekonstrukcji rządu nurtuje media i opinię społeczną już od jakiegoś czasu. Niepewną kwestią były też negocjacje wewnątrz Zjednoczonej Prawicy i podział ministerstw pomiędzy tworzące ja kluby parlamentarne.

W dniu dzisiejszym w rozmowie z Dariuszem Wieczorkowskim w Radiu Wrocław szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki powiedział:

  • Raczej nie stosujemy takiej nomenklatury „superministerstwa”, ponieważ ministerstwa pełnią niezwykle ważną rolę w efektywnym zarządzaniu budżetem i przede wszystkim całym państwem, rozwojem infrastruktury, gospodarki, sprawami społecznymi czy bezpieczeństwa. Tak na to patrząc, owszem, integracja niektórych ministerstw między sobą może zajść, takie plany również mamy i o nich dyskutujemy na poziomie politycznym. W jakim kształcie one ostatecznie zostaną utrzymane, tego dziś jeszcze nie przesądzajmy. Natomiast spytał pan o liczbę, to nie jest wykluczone, że będzie to ok. 13-14 ministerstw

jp/300polityka.pl
zdjęcie: flickr.com/kprm/krystian maj

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę