Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Historia > Redaktor Gmyz pozwany przez niemiecką polityk za „homoseksualistów zwyrodnialców i gwałcicieli w obozach koncentracyjnych”. Tak Niemcy walczą z prawdą historyczną i wolnością mediów

Redaktor Gmyz pozwany przez niemiecką polityk za „homoseksualistów zwyrodnialców i gwałcicieli w obozach koncentracyjnych”. Tak Niemcy walczą z prawdą historyczną i wolnością mediów

Całość zaczęła się od chamskiego i daleko mijającego się z prawdą wpisu red. naczelnego Onetu na słowa prezydenta Andrzeja Dudy broniącego polskich rodzin oraz polskich dzieci przed bolszewicką indoktrynacją i ideologią LGBT.

Wtedy Bartosz Węglarczyk z portalu „Der Onet” po wizycie prezydenta Andrzeja Dudy w Oświęcimiu umieścił następujący wpis na Twitterze:

  • Naziści wysłali w latach 1933-1945 5-15 tys. homoseksualistów do obozów koncentracyjnych, w tym do Auschwitz. Większość nie przeżyła. Komendant Auschwitz Rudolf Hoss wierzył, że trzeba ich trzymać oddzielnie, bo mogą zarazić homoseksualizmem strażników i innych więźniów.

Nazwy „Der Onet” nie należy w żadnym wypadku jeszcze czytać „The Onet”, ponieważ o treściach decyduje ten kto płaci, o czym mogliśmy się przekonać w związku z instrukcjami jakie otrzymywał inny magazyn z niemieckim kapitałem „Newsweek”.

Do wpisu Węglarczyka odniósł się Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie oraz dziennikarz „Do Rzeczy”, który na swoim profilu napisał:

  • Wielu homoseksualistów w obozach koncentracyjnych z było wyjątkowymi zwyrodnialcami i gwałcicielami. Odsyłam też do książki Romana Fristera, który „Autoportrecie z blizną” opisuje jak sam w Auschwitz padł ofiarą gwałtu analnego

Na ten wpis z kolei zareagowała niemiecka polityk z partii Zielonych. Złożyła ona pozew przeciwko Cezaremu Gmyzowi i powiadomiła o tym opinię publiczną również na Twitterze pisząc:

  • Złożyłam zarzuty przeciwko korespondentowi w polskiej telewizji za tweety relatywizujące popularne +nazistowskie zbrodnie. Powodu złożenia pozwy jest zdania: Wielu homoseksualistów w obozach koncentracyjnych z było wyjątkowymi zwyrodnialcami i gwałcicielami”. (tłum. redakcja swp)

Niemcy swoim dziennikarzom usta już zamknęli, a na tych odważnych mają podobno inne „demokratyczne” metody przekonywania i wywierania nacisku. Czyżby teraz przyszedł czas na próby dyktatu mediom z innych krajów?

jp/twitter/swp
zdjęcie: cezary gmyz/yt/telewizja republika

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę