Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Koronawirus > Spięcie ministra Szumowskiego z reporterem TVN

Spięcie ministra Szumowskiego z reporterem TVN

Szumowski do reportera TVN: Bardzo mi przykro, że pana redaktora kompletnie nie interesują osoby zakażone

Podczas konferencji prasowej, w trakcie której minister zdrowia Łukasz Szumowski prezentował najnowsze informacje o sytuacji epidemii koronawirusa w Polsce, doszło to dość ostrego spięcia ministra z jednym z dziennikarzy „Faktów” TVN.

W konferencji uczestniczył też Jacek Sasin, którego reporter TVN zapytał, czy ten nie obawia się kontroli NIK w związku z wyborami 10 maja.

Warto przy tym dodać, że wczoraj TVN zaczął budować narrację, że jeszcze w tym miesiącu do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Poczty Polskiej, Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych i Ministerstwa Aktywów Państwowych, mają rzekomo wejść kontrolerzy NIK. Przedmiotem tej kontroli miałyby być majowych wybory prezydenckie, które się nie odbyły.

Sasin odpowiedział:

  • Nie obawiamy się tej kontroli. Wszystkie działania, które były podejmowane przez rząd w ramach organizacji wyborów, były zgodne z prawem, zgodne z konstytucją

Minister Szumowski dodał:

  • Bardzo mi przykro, że pana redaktora kompletnie nie interesuje Śląsk, kompletnie pana nie interesują górnicy, kompletnie pana nie interesują osoby zakażone.

jp/kprm/swp
zdjęcie: łukasz szumowski/yt/onet news

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę