Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Gospodarka > Przegląd prasy – 26.02.2019

Przegląd prasy – 26.02.2019

Przekroczyła dozwoloną prędkość o… 148 km/h. Odpowie przed sądem

24-latkę kierującą pojazdem osobowym z prędkością ponad 200 km/h zatrzymali grodziscy policjanci podczas trwającej na drogach akcji „Prędkość”. Kobieta przekroczyła dozwoloną prędkość o 148 km/h. Do sądu został skierowany wniosek o jej ukaranie.

https://www.tvp.info/41488659/przekroczyla-dozwolona-predkosc-o-148-kmh-odpowie-przed-sadem

Rodzice wyrażają sprzeciw wobec propagandy LGBT! Godek: „Trzaskowski nie jest właścicielem warszawskich szkół”

  • Mamy do czynienia z ewidentnym przekraczaniem uprawnień przez Trzaskowskiego. On nie jest właścicielem warszawskich szkół. Podpisał kartę LGBT, która m.in. ingeruje bardzo mocno w sferę edukacji. Szkołom zaleca się wprowadzenie tzw. edukacji równościowej i tzw. edukacji seksualnej według standardów Światowej Organizacji Zdrowia oraz wprowadzenie do szkół tzw. latarników.

https://wpolityce.pl/polityka/435602-godek-trzaskowski-nie-jest-wlascicielem-warszawskich-szkol

CBA zatrzymało znanego handlarza roszczeń. To były prezes spółki Plater

CBA zatrzymało na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu Mirosława B. – warszawskiego handlarza roszczeniami do nieruchomości. To kolejne zatrzymanie w śledztwie dotyczącym tzw. dzikiej reprywatyzacji. B. to były prezes spółki Plater.

https://www.tvp.info/41490483/cba-zatrzymalo-znanego-handlarza-roszczen-to-byly-prezes-spolki-plater

Rzecznik Putina o pracy córki w PE. „Chodzi o zwykłą studentkę”

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział we wtorek, że praca jego córki Jelizawiety w Parlamencie Europejskim jest „zwykłą praktyką”, a jego córka – „zwykłą studentką”. Jelizawieta Pieskowa jest stażystką francuskiego eurodeputowanego Aymerica Chauprade’a.

https://www.tvp.info/41490258/rzecznik-putina-o-pracy-corki-w-pe-chodzi-o-zwykla-studentke

Na wprowadzeniu euro najwięcej skorzystały Niemcy

Po 20 latach, od wprowadzenia euro, zyskiem z tej operacji mogą pochwalić się jedynie 3 kraje – piszą w swoim raporcie analitycy think tanku Centre for European Policy (CEP). Eksperci CEP przeanalizowali sytuację 8 krajów z 19 spośród strefy euro, a z ich analizy wynika, że najbardziej skorzystały na tym Niemcy.

http://wgospodarce.pl/informacje/60495-na-wprowadzeniu-euro-najwiecej-skorzystaly-niemcy

Wiceminister finansów o „piątce Kaczyńskiego”: wyzwanie, któremu trzeba sprostać

  • Wdrożenie tego typu zmian wymaga szczegółowego przeglądu zarówno od strony przychodowej (…), jak i wydatkowej w budżecie państwa. Istotne, żeby to finansowanie nowych rozwiązań nie spowodowało przekroczenia norm deficytu – mówił w Polskim Radiu 24 o źródłach finansowania „piątki Kaczyńskiego” wiceminister finansów Filip Świtała. Dodał, że to „wyzwanie, któremu trzeba sprostać”.

https://polskieradio24.pl/321/5925/Artykul/2269085,Wiceminister-finansow-o-piatce-Kaczynskiego-wyzwanie-ktoremu-trzeba-sprostac

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, wiedza, technologie, polityka, Kościół

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę