Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Gospodarka > Przegląd prasy – 27.02.2019

Przegląd prasy – 27.02.2019

News portalu tvp.info: Zapisy systemu kontroli MF przeczą zeznaniom Rostowskiego

W odniesieniu do Renaty Hayder Jacek Rostowski zeznawał, że jej funkcja była czysto doradcza, nie miała wpływu na treść zapisów w ustawach i w ogóle mało znaczyła. Tym zeznaniom przeczą zapisy systemu kontroli dostępu Ministerstwa Finansów, do których dotarł portal tvp.info.

https://www.tvp.info/41507471/news-portalu-tvpinfo-zapisy-systemu-kontroli-mf-przecza-zeznaniom-rostowskiego

Minister infrastruktury: W Łodzi skrzyżują się najważniejsze szlaki komunikacyjne w Polsce

W Łodzi powstaje kolej podziemna, która będzie służyć mieszkańcom aglomeracji. Tu będą się też krzyżowały najważniejsze szlaki komunikacyjne w Polsce – mówił w środę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk na konferencji ws. rozbudowy Łódzkiego Węzła Kolejowego.

https://www.tvp.info/41508566/minister-infrastruktury-w-lodzi-skrzyzuja-sie-najwazniejsze-szlaki-komunikacyjne-w-polsce

Austriak nie podpisał protokołu z przesłuchania? Bzdura! Terlecki punktuje „GW”: Medialna szalupa opozycji nabiera wody po burtę

Wbrew lamentom „Gazety Wyborczej”, że Gerald Birgfellner odmówił podpisania protokołu przesłuchania, okazało się, że nie tylko podpisał, ale także nie wniósł żadnych zastrzeżeń; medialna szalupa opozycji nabiera wody po burtę – ocenił w środę szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

https://wpolityce.pl/polityka/435861-austriak-nie-podpisal-protokolu-terlecki-punktuje-gw

PGNIG i PGG łączą siły

PGNiG i PGG podpisały w środę w Krakowie umowę o współpracy w ramach programu Geo-Metan. Jego celem jest rozwijanie i udoskonalanie krajowych technologii poszukiwania i wydobycia metanu z pokładów węgla przed rozpoczęciem eksploatacji górniczej.

http://wgospodarce.pl/informacje/60565-pgnig-i-pgg-lacza-sily

Marek Jakubiak: ile kosztuje godność PSL? Część działaczy jest zrozpaczona

  • Rozmawiałem z kilkoma działaczami Polskiego Stronnictwa Ludowego. Oni są po prostu zrozpaczeni. Byli przeciwko przystąpieniu swojego ugrupowania do Koalicji Europejskiej. Nie wiem czy rolnicy podarują Stronnictwu taki ruch – powiedział w Polskim Radiu 24 poseł Marek Jakubiak (Federacja dla Rzeczypospolitej).

https://polskieradio24.pl/5/1222/Artykul/2269916,Marek-Jakubiak-ile-kosztuje-godnosc-PSL-Czesc-dzialaczy-jest-zrozpaczona

Po 10 kwietnia 2010 awansowali szefa BOR, a teraz krytykują SOP. „Można oczekiwać tylko jednego – milczenia”

  • Jeśli w Służbie Ochrony Państwa są nieprawidłowości – należy wypalić je gorącym żelazem. Ale od tych, którzy utrzymywali na stanowisku szefa Biura Ochrony Rządu Mariana Janickiego i awansowali go po 10 kwietnia 2010 roku można oczekiwać naprawdę tylko jednego – milczenia – mówiła we wstępie do programu „W Punkt” Katarzyna Gójska.

https://niezalezna.pl/260805-po-10-kwietnia-2010-awansowali-szefa-bor-a-teraz-krytykuja-sop-mozna-oczekiwac-tylko-jednego-milczenia

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, wiedza, technologie, polityka, Kościół

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę