Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Postkomunistyczne sądy – jak oczyścić tę stajnię Augiasza (Archiwum)

Postkomunistyczne sądy – jak oczyścić tę stajnię Augiasza (Archiwum)

Żyjemy w post-komunistycznym państwie. W naszej historii i w naszych żyłach miesza się się tyle idei i tyle poglądów i tyle wszystkiego innego, że na zdrowy rozsądek nie sposób tego ogarnąć.

Jak pogodzić byłych oficerów WSI, SB i innych, którzy byli bandytami i katami z ich ofiarami i ze współczesnym społeczeństwem?

Jak pogodzić byłych oficerów WSI, SB i innych, którzy byli zwykłymi urzędasami z realną współczesną rzeczywistością?

Jak pogodzić przeszłość z teraźniejszością?
Jak oddzielić te sowieckie wpływy od tych germańskich?
Jak rozpoznać te idee, które nasze państwo wzmacniały od tych degradujących?

W ubiegły poniedziałek Polskę obiegła informacja o tym, że Krajowa Rada Sądownictwa (KRS) odrzuciła wszystkich kandydatów na asesorów zaproponowanych przez Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego, Zbigniewa Ziobro. Teraz z kolei szukają, jak na nich przystało, kruczków prawnych i wybiegów.

Jak się nawet pobieżnie temu przyjrzeć, to jest to czysta gra na zwłokę. Kogo i z kim? Nie na wszystkie pytania chcę dzisiaj odpowiedzieć drogi Czytelniku. Rozumiem, że Ty też rozumiesz.

Oto wpis z TT Michała Rachonia:
Chodzi o 6 wykroczeń drogowych, 1 stłuczkę i wadliwe badania medyczne, czy o pretekst żeby uwalić 265 młodych sędziów?

Jakiś sędzia uczestniczy w programie TVP INFO, jakieś pytania dziwne są zadawane, jakaś narracja przypominająca TVN i radio ZET jest prowadzona. Jak ów ‘sędzia’ dorobił się majątku z własnej pensji, na który musiałby pracować jakieś 6-7 żyć. Może powinien zostać kotem, według przesądów ludowych. O co chodzi? Granie na zwłokę? A może na zwłoki?

Nie będę zbyt oryginalny, ale w tym przypadku, mimo, że w wielu innych się nie zgadzam, popieram w pełni pogląd Wojciecha Cejrowskiego. Ujmę to jednak po swojemu: należy tą całą gnojówkę, tą stajnię Augiasza wyczyścić w całości. Zostawić jedynie kilku rzeczywiście prawych i uczciwych, wszystkich pozostałych zamienić nowymi i uczciwymi. Obecnych przenieść na emeryturę i niech potraktują to jako akt łaski. Wybrani, po weryfikacji, mogliby zostać konsultantami i doradcami.

Warto w tym miejscu przypomnieć Spartan i naród, który ciemiężyli, helotów (Meseńczyków), którzy musieli im oddawać połowę plonów. Co więcej, każdy wyróżniający się lub uzdolniony Meseńczyk był po prostu skracany o głowę. Jak żywo przypomina to sytuację uziemiania polskich firm przez tę właśnie kastę ala-władców i ala-wybrańców, tak naprawdę stanowiących potomków nasiedleńców z nadania samego Stalina.

Mam bardzo prosty pomysł.
Po zwolnieniu i przeniesieniu na emeryturę obecnych ‘włodarzy wymiaru sprawiedliwości’, mogą oni pracować dla dotychczasowych ‘służących’, czyli Polaków. Polaków, czyli Panów we własnym domu. Niech znają łaskę Panów własnej ziemi. Jeśli zaś, z jakichś powodów, by im to nie odpowiadało, to jako łaskawi Panowie zafundujmy im z przyjemnością bilety w jedną stronę, gdziekolwiek. Poza ziemię nie wylecą, co mógłby zasugerować pan Junker. Jeśli by zaczęli rozrabiać i robić Polsce kłopoty, to przy dzisiejszej technologii, namierzenie ich nie będzie stanowiło żadnego problemu.

To takie moje krótkie i jednocześnie proste stanowisko na temat reformy sądownictwa.

Mam nadzieję, że nie przeszkodzi to Państwu miło spędzić weekendu.
Mój się zapowiada bardzo dobrze na Marszu Niepodległości i z przyjaciółmi, czego i Państwu życzę.

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę