Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Dom i Ogród > Mój świat za moimi drzwiami

Mój świat za moimi drzwiami

Drzwi wewnętrzne odgrywają niezwykle ważną rolę w całym wystroju wnętrza. Śmiało można stwierdzić, że mogą one podkreślić dobry smak i styl w jakim urządzono mieszkanie czy dom, ale też jeśli są źle dobrane, mogą popsuć cały zamierzony efekt. Trzeba więc z dużą odpowiedzialnością i rozwagą dopasować wewnętrzne skrzydła drzwiowe tak, aby były one prawdziwą ozdobą, a nie zwykłym elementem wystroju wnętrza, z którego po prostu nie da się zrezygnować.

Dla wielu osób dobranie odpowiednich drzwi wewnętrznych jest sporym problemem. Bo właściwie – do czego powinny one pasować… do podłóg, do okien, a może do mebli? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Jedno jest natomiast pewne, drzwi wewnętrznych należy szukać dopiero w momencie, gdy już wiadomo, jak będzie urządzone wnętrze, w jakim stylu i w jakiej kolorystyce. Dopiero wówczas można właściwie dobrać materiał, odcień, model i okucia drzwi. Wtedy ma się pewność, że będą świetnie współgrały w innymi elementami wyposażenia.

Choć obecnie panuje moda na aranżacje wnętrz typu open space, gdzie w zasadzie rezygnuje się z typowych wewnętrznych drzwi, to jednak ciągle częściej stosuje się tradycyjne rozwiązania. Nie ma się co dziwić, bo to drzwi zapewniają prywatność, umożliwiają wypoczynek i relaks, a jeśli trzeba to także gwarantują możliwość komfortowej pracy. Bez problemu można więc zrozumieć, każdego, kto potrzebuje odpowiedniej przestrzeni tylko dla siebie, bo właśnie jego świat zaczyna się za jego drzwiami.

Nowoczesne drzwi do wnętrz minimalistycznych

We wnętrzarstwie, tak jak w wielu innych obszarach życia, obecnie panuje moda na minimalizm. Świadomie rezygnuje się z wielu skomplikowanych form, zbędnych ozdób na rzecz pewnej czystości, a wręcz ascetyczności kształtów i wolnej przestrzeni. W takich pomieszczeniach stosuje się więc drzwi proste, bardzo często białe, urozmaicane elementami metalowymi, najczęściej o geometrycznych kształtach. Próżno w nich szukać florystycznych elementów ozdobnych, czy innych frezowanych detali. Nawet klamki mają funkcjonalny, ale ascetyczny fason. Obejrzyj drzwi na stronie www.stolbud.pl, a natychmiast zorientujesz się, co jest dziś poszukiwane.

Bardzo modne stały się też drzwi wewnętrzne wykonane w całości ze szkła. No cóż, trzeba przyznać, że robią wrażenie. Znakomicie powiększają przestrzeń, ale jak to zwykle bywa, tu też obowiązuje zasada „coś, za coś”. Szklane drzwi niestety nie zapewniają już prywatności, której każdy potrzebuje od czasu do czasu.

Klasyka zawsze w cenie

Moda modą, a klasyczne wnętrza powstają dalej. Przez całe dziesięciolecia klasyka we wnętrzarstwie utrzymuje mocną pozycję bez względu na zmieniające się trendy. Klasyczne, drewniane drzwi z jakże charakterystycznymi podziałami idealnie przecież wpisują się w ciepłe, tradycyjne wnętrza. Ci, którzy twierdzą, że są one nieco ciężkie i potrafią przytłaczać małe pomieszczenia, powinni decydować się na takie, w których jako element dekoracyjny zastosowano kryształowe szyby albo chociażby świetliki.

Na rynku nie brakuje też drewnianych, niby klasycznych modeli, ale zdobionych bardzo subtelnymi elementami metalowymi. To coś nowego, bo takie drzwi do klasycznych wnętrz wnoszą nieco świeżości i modernistycznego ducha.

Przesuwne drzwi ukryte w ścianie

Trzeba przyznać, że ten typ drzwi to prawdziwy hit ostatnich lat. To znakomity sposób zarówno na łączenie, jak i rozdzielanie pomieszczeń. Wszędzie tam, gdzie jest możliwość wykorzystania takiego rozwiązania, warto to zrobić. Drzwi przesuwne nie zabierają miejsca, są bardzo praktycznym i ładnym elementem wyposażenia wnętrz.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę