Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Polskie „krecie państwo”

Polskie „krecie państwo”

W USA ukazał się właśnie film pt. „Deep State Unmasked” (Odkryte krecie państwo) o tym, jak w wielu ministerstwach i strukturach rządowych USA wielu urzędników działa na niekorzyść obecnie rządzącego prezydenta USA Donalda Trumpa i jego administracji. Okazuje się, że tymi oportunistami są przeważnie sympatycy i zwolennicy poprzednich prezydentów i poprzednich modeli administracji, wywodzący się głównie ze środowisk lewicowych. Ciekawe jest to, że przez tyle lat wydawało nam się, jak bardzo Stany Zjednoczone są prawicowe. Podobnie jest z modelem komunizmu i socjalizmu, który zawsze kojarzył nam się komunistyczną sowiecką Rosją, podczas gdy sam marksizm powstał w Niemczech, a Hitler był narodowym socjalistą. A co więcej, nikt by przecież nie przypuszczał, że marksistowski i narodowo-socjalistyczny niemiecki model komunizmu, uzupełniony i rozwinięty przez takich ideologów jak Antonio Gramsci czy Altiero Spinelli, zagości w strukturach Unii Europejskiej. A zagościł i dzisiaj już chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości.

Czy w Polsce też mamy takie krecie państwo? Kilka razy już o tym wspominałem, że takie formy działania istnieją i niektórzy urzędnicy oraz ich pomagierzy nie pracujący w strukturach administracji publicznej działają. Pomagają tworzyć lub sami tworzą szereg nieprzydatnych lub wadliwych ustaw, utrudniają procedury obiegu informacji, tworzą nadinterpretacje przepisów i kierują szkodliwe dla obywateli procedury załatwiania spraw do najniższych szczebli urzędników, którzy mają bezpośredni kontakt z obywatelami. Ma to stworzyć wrażenie nieudolności władzy, złego zarządzania oraz braku troski rządu o zwykłego Kowalskiego. Tak właśnie, a wszystko to w imię neomarksistowskiej ideologii liderów Unii Europejskiej, żeby zniszczyć w Europie państwa narodowe, a Polska jest tu chyba główną przeszkodą do stworzenia europejskiego supermocarstwa pod hegemonią Niemiec. Coś na wzór IV Rzeszy.

Skąd tacy ludzie się wzięli? Najpierw Rosja przysłała nam nasiedleńców z NKWD i innych instytucji, żeby kontrolowali i zniewalali Polskę. Ich dzieci też musiały mieć pracę. Niektóre trafiły do biznesu, ale czego oczekiwać po nierobach i urzędasach? Spora część więc trafiła do urzędów i ministerstw i na inne lukratywne posadki rządowe. Oczywiście wszystko za pieniądze z podatków uciemiężanych Polaków. Nie ma to jak życie na cudzy koszt, zgodnie z ideologią marksistowską. A później dzieci dzieci i znajomi królika i tak dalej, zasilały urzędy państwowe. Szczytem były rządy kilku ostatnich kadencji, ponieważ zatrudniani urzędnicy mieli służyć jako maszynki do głosowania. I służyli. Liczby mówią same za siebie. W 1980 roku było około 150 000 urzędników, a obecnie na koszt podatników żyje około 430 000 osób.

Wydaje się, że ta tendencja rozwoju nadmiarowej biurokracji w Polsce podoba się niekoniecznie przyjaznym Polsce sąsiadom. Rosja ma swoich szpiegów utrzymywanych za polskie pieniądze i nie musi za to płacić, a Europa Zachodnia oprócz tej samej oczywistej korzyści ma też taką, że uciemiężeni Kowalski i Nowak, nie mają czasu ani środków, żeby budować konkurencyjne do zachodnich biznesy. Same korzyści, ale nie dla Polski i Polaków.

W obecnej sytuacji likwidacja nadmiarowej ilości urzędników oraz tworzenie przejrzystych i korzystnych dla zwykłego obywatela ustaw, przepisów i procedur nie są łatwe. Nie mniej rządy, i obecny i przyszłe, wysiłek ten muszą podjąć, żeby polska gospodarka oparta w większości na małych i średnich firmach rozwijała się, żeby ludziom w Polsce żyło się dostatniej i żeby Polska była coraz zamożniejszym krajem.

To temat rzeka więc na tym dzisiaj zakończę, życząc Państwu miłego dnia!

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

Leave a Reply

Jedna odpowiedź do “Polskie „krecie państwo””

  1. Hi , I do believe this is an excellent blog. I stumbled upon it on Yahoo , i will come back once again. Money and freedom is the best way to change, may you be rich and help other people.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W górę