Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Opozycja totalna > Sondaż prezydencki. Tusk nie ma szans

Sondaż prezydencki. Tusk nie ma szans

Jak wynika z jednego z pierwszych sondaży wykonanego przez pracownię Kantar na zlecenie portalu mpress.pl, Donald Tusk nie ma w nich szans. Zdecydowanie lepszy wynik od niego uzyskał Patryk Jaki z Solidarnej Polski. Kto wygrał w tym zestawieniu?

W sondażu zabrakło kandydata Prawa i Sprawiedliwości, a kandydaturę Patryka Jakiego trudno rozpatrywać jako reprezentanta całej Zjednoczonej Prawicy. Na obecnym etapie PiS bowiem, podobnie jak to miało miejsce w wyborach wygranych przez obecnego prezydenta RP Andrzeja Dudę długo nie podawał oficjalnego kandydata. W zestawieniu na tym etapie wygrał Rafał Trzaskowski z Platformy Obywatelskiej z poparciem na poziomie 18 proc. To jednak wynik dużo słabszy niż w ubiegłych wyborach prezydenckich.

Na drugim miejscu znalazł się Patryk Jaki z wynikiem wynikiem 11 proc., a podium zamknął Szymon Hołownia uzyskując 9 proc. poparcie.

Dopiero na czwartym miejscu uplasował się lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk i uzyskał poparcie na poziomie 8 proc. Można z tego wnioskować, że Platforma Obywatelska raczej nie wystawi go do zbliżających się wyborów prezydenckich.

Na dalszych miejscach tego badania znaleźli się:

– Krzysztof Bosak – z poparciem na poziomie 4 proc.

– Władysław Kosiniak-Kamysz – 2 proc.

– Robert Biedroń – 2 proc.

Badanie zlecone przez portal mpress.pl pokazuje również, że 15 proc. wyborców było niezdecydowanych, a 30 proc. opowiedziało się za wyborem innego kandydata nie uwzględnionego w zestawieniu, co może wskazywać na brak kandydata PiS.

Kolejne wybory o najwyższy urząd w Polsce odbędą się za 3 lata.

jp/mpress.pl
fot. screenshot – youtube/janusz jaskółka

Podobne

W górę