Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Kultura > Wystawa białoruskich snów – ojciec i syn – Galeria Art In House (Archiwum)

Wystawa białoruskich snów – ojciec i syn – Galeria Art In House (Archiwum)

Wystawę dwóch artystów z Białorusi – ojca i syna – będzie można oglądać od 13 do 27 lutego w Domu Aukcyjnym Art in House przy Alejach Jerozolimskich 107 w Warszawie. Ekspozycja otwarta będzie dla wszystkich miłośników sztuki od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 18.00. Jej kuratorem jest Aleksandra Kaczanowska, historyk sztuki z Art in House.

Tytuł wystawy odnosi się do tematyki i stylu malarstwa Sporskich, oscylującego wokół onirycznej, sennej rzeczywistości. Ich twórczość charakteryzuje się swobodą w łączeniu kolorów (unikając jednak kontrastów), delikatnymi muśnięciami pędzla oraz faworyzowaniem plamy barwnej w stosunku do linii. Mimo sumarycznych, płynnych kompozycji, obrazy Białorusinów tworzą zwartą, czytelną treść; zwłaszcza dziecięce rysy uchwycone zostają przekonująco, naturalnie i starannie. Dzięki tym cechom, twórczość Sporskich można nazwać jednym z reprezentantów współczesnego, wschodnio-europejskiego malarstwa, w którym nowoczesność wciąż pozostaje w bliskim związku z tradycją artystyczną. Właśnie ten aspekt rosyjskiej, ukraińskiej i białoruskiej sztuki jest uznawany za szczególny jej walor.

Wacław Sporski urodził się w 1960 roku na Białorusi pod Grodnem, jest Białorusinem polskiego pochodzenia. W 1979 roku ukończył Państwową Szkołę Plastyczną im. A.K. Glebowa w Mińsku. W roku 1983 rozpoczął działalność wystawienniczą w kraju i poza granicami. Jest członkiem Towarzystwa Plastyków Polskich przy Związku Polaków na Białorusi. Jego prace znajdują się w licznych kolekcjach w wielu krajach świata. Jego syn, Alex, Urodził się w 1983 roku. Jest absolwentem Grodzieńskiej Akademii. To artysta nowego pokolenia, wykształcony, o niezwykłej wyobraźni i fantazji. W swoich pracach często posługuje się symbolami, metaforą. Tworzy prace o bogatej kolorystyce, często inspiruje się własnymi doświadczeniami i emocjami, wizjami. Jest twórcą o ogromnym potencjale, bardzo dobrze rekomendowany przez historyków sztuki.

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy w Domu Aukcyjnym Art in House przy Alejach Jerozolimskich 107 w Warszawie od 13 do 27 lutego 2018 roku, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 18:00.

To niepowtarzalna okazja, by poczuć ducha wschodniej sztuki!

Dom Aukcyjny Art in House
www.artinhouse.pl
https://www.facebook.com/ArtinHousePL/

Przykłady prac artystów

Zapisz

Zapisz

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę