Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Dom i Ogród > Dezynsekcja

Dezynsekcja

Czyste mieszkanie, bez jakichkolwiek oznak „niechcianych lokatorów”, to gwarancja naszego zdrowia. Jeśli więc w domu pojawiły się szkodniki, należy je jak najszybciej wytępić. Niestety stosowanie tzw. domowych sposobów nie zawsze jest skuteczne, dlatego warto skorzystać z usług firmy, która przeprowadzi dezynsekcję. Ale czym dokładnie jest dezynsekcja?

Dezynsekcja, czyli co?

Wiele osób błędnie kojarzy dezynfekcję z dezynsekcją i używa tych słów zamiennie. Tymczasem są to dwa odrębne pojęcia. W przypadku dezynfekcji, czyli odkażania, wykonywane są działania mające na celu pozbycie się drobnoustrojów i mikroorganizmów, których nie widać gołym okiem. Dezynsekcja ma natomiast na celu pozbycie się owadów takich jak pluskwy, prusaki, karaluchy, mole czy rybiki cukrowe. Zwykle używa się do tego celu specjalnych środków (płynów, roztworów) lub metod (zamgławianie, zamrażanie), które pomagają uporać się z insektami raz na zawsze.

Dlaczego powinno się przeprowadzać dezynsekcję?

Wiele osób stwierdziłoby zapewne, że wystarczającym powodem do usunięcia z mieszkania insektów, jest ich reakcja na widok np. pluskwy czy prusaka. Ale należy pamiętać, że najistotniejszym powodem do walki ze szkodnikami, jest ich – no właśnie – szkodliwość. Wiele owadów żeruje na ludzkim jedzeniu, pozostawiając w nim swoje odchody, a także przenoszone na swoim ciele bakterie i zarazki. Dla niektórych insektów, takich jak pluskwy, żywicielem jest z kolei człowiek. To wyjątkowo groźna sytuacja, ponieważ ich ugryzienia mogą przyczynić się do rozwoju niebezpiecznych chorób. Profesjonalnie przeprowadzona dezynsekcja jest najskuteczniejszym rozwiązaniem problemu i pozwala na zapewnienie domownikom bezpieczeństwa.

Kiedy domowe sposoby zawodzą

Chyba każdy, kto choć raz w życiu próbował zwalczać wspomniane wcześniej szkodniki, szukał w Internecie „cudownych sposobów” na ich wytępienie. I przekonał się, że niestety zachwalane w sieci metody, po prostu nie działają. Gdy owadów w domu jest niewiele, szanse na samodzielne ich usunięcie są dużo większe. Ale co zrobić w sytuacji, w której insektów w mieszkaniu jest po prostu zbyt wiele (a pamiętajmy, że rozmnażają się one szybko), by poradzić sobie z nimi na własną rękę? Lepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która dysponuje odpowiednimi środkami do dezynsekcji. Taką firmą jest choćby łódzkie przedsiębiorstwo ARSEN Jarosław Nikodemski (http://arsen-lodz.com.pl). Doświadczeni pracownicy sprawdzą, jak duża jest skala problemu i dobiorą odpowiedni do niej środek insektobójczy. Czasami wystarczy spryskać mieszkanie odpowiednim roztworem (na tyle bezpiecznym dla ludzi i zwierząt, że lokatorzy mogą pozostać w domu w czasie realizacji usługi). Jednak w sytuacji, w której trudno zlokalizować wszystkie gniazda owadów, trzeba użyć silniejszych środków, które wymagają całkowitego opuszczenia mieszkania przez jego lokatorów (zwykle na kilka godzin), a następnie dokładnego wywietrzenia pomieszczenia. Należy też zwrócić uwagę na jeszcze jedną kwestię. Wiele osób, zdesperowanych nieskuteczną walką z insektami, kupuje środki niebezpieczne dla zdrowia (w tym tzw. bomby na owady, które owszem, można stosować – ale wyłącznie w miejscach, w których przebywa się stosunkowo rzadko, np. w piwnicach czy w garażach). Samodzielne rozprowadzanie takich preparatów może być zagrożeniem dla zdrowia. Zamiast więc bezskutecznie zmagać się ze szkodnikami, lepiej zlecić dezynsekcję firmie, która się w tym specjalizuje.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę