Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Newsweek pisze, ale kto skorzysta … Niemcy … Rosja …?

Newsweek pisze, ale kto skorzysta … Niemcy … Rosja …?

Jak to się dzieje, że niemiecki Newsweek opisuje mechanizmy finansowania III Rzeszy i zbrodniczego reżimu Hitlera? Zwłaszcza w kontekście ostatniego procesu wytoczonego przeciwko Witoldowi Gadowskiemu. Amerykanie z kolei w tym samym czasie ujawniają wiele ukrytych prawd o Rosji, a NATO demaskuje jej fake newsy i dezinformacje. Można śmiało stwierdzić, że mamy do czynienia z powszechną wojną informacyjną prowadzoną w sposób nie tylko hybrydowy, ale też metodami konwencjonalnymi i mieszanymi. Można też wymieniać inne taktyki, ale to może innym razem. Zaczynają się też bardo wyraźnie polaryzować obozy wzajemnie ze sobą walczące, chociaż na końcu i tak każdy będzie dbał o własny interes.

Jaki zatem ma interes Newsweek, żeby pokazywać szerokim masom społecznym, co już od dawna jest wiadome dla będących w temacie, że to Amerykanie głównie sfinansowali Hitlera, a przejęcie Austrii dało Hitlerowi potencjał gospodarczy? Newsweek pokazuje mechanizmy współwiny i współodpowiedzialności za drugą wojnę światową. Winne są koncerny i banki amerykańskie, spółki brytyjskie oraz firmy i banki niemieckie do spółki z niemieckim rządem. Co ciekawe do „sukcesu” Niemiec Hitlerowskich dołożyli się też sami niemieccy obywatele kupując weksle MeFo (firma powstała z połączenia Siemensa, Kruppa, Rheinmetallu), co pozwoliło na pokrycie jednej trzeciej wydatków na zbrojenia III Rzeszy. Ponadto po połączeniu firm w Niemczech powstał koncern IG Farben (z połączenia firm Bayer AG, Agfa, BASF, Hoechst AG, Huels, Cassella oraz Kalle & Co.AG), który stał się czwartą co do wielkości korporacją świata, po korporacjach amerykańskich. W całym układzie działały też firmy brytyjskie, Imperial Chemical Industries (ICI) oraz Shell Oil of Britain.

Jakiś czas temu pisałem o porozumieniu krajów Europy Zachodniej po pierwszej wojnie światowej przeciwko Rosji. Porozumienie zawiązane po słynnym pokazie siły Rosji w 1935 roku. Dla przypomnienia chodziło o możliwości sowieckiego desantu tankietek w bardzo dużej ilości. Oczywiście bardzo żywa była też koncepcja zalewu świata przez komunizm i socjalizm całego świata zachodniego. Niemcy chcąc pokonać carską Rosję socjalizmem wysyłając Lenina. To się udaje. Następnie wmanewrowują inne kraje, żeby pomogły im pokonać potwora, którego same stworzyły, żeby razem z nimi zjadły bigos, którego sami nawarzyli. Innymi słowy, głównym problemem współczesnego świata nie są globalne ocieplenie i emisja CO2, ale przeżarte nowotworem umysły niemieckich polityków. Cały czas w sposób podobny do tego, jak działał Hitler i jego doradcy, próbują czarować inne kraje wielkimi wizjami, za którymi stoi tylko robactwo, wojny i zbrodnie.

Czy nie należałoby w takim razie – wracając do tematu – wyciągnąć wniosku, że Niemcy i Europa Zachodnia zaprosiły do swojego „projektu” przeciwko Rosji firm amerykańskich, rządu USA oraz firm i rządku Wielkiej Brytanii? Cały czas mam też wrażenie, że gdzieś tam za plecami działały i nadal działają układy powiązane z Austrią.

Oczywiście pojawia się cała masa pytań, jak na przykład to o dekret Hitlera z 1935 roku o Labensraum i plan całkowitej eksterminacji Polski i Polaków. Prowadząc badania nad rasą aryjską, której spadkobiercami mieli być Niemcy, okazało się, że tak naprawdę Ariowie byli przodkami Polaków i innych plemion słowiańskich. Badania i poszukiwania dla uzasadnienia swoich mordów więc przerwano. Ale być może była to tylko przykrywka dla tego, co sobie wspólnie wymyśliły korporacje niemieckie, amerykańskie i brytyjskie? I czy na pewno tylko z tych krajów, bo skład oddziałów SS wydaje się wskazywać na coś szerszego i zupełnie innego?

Jaki zatem obecnie ma interes niemieckie pismo, żeby pokazywać jako współwinnych USA i Wielką Brytanię? Jak na dno to wszyscy razem? Jeśli Niemcy są złe, to złe będą też Stany Zjednoczone i Wielka Brytania. U nas mamy podobną taktykę wdrażaną przez „totalną opozycję”. Wyraża się ona w haśle: „PIS – PO – jedno zło”. Dla PO to byłaby nobilitacja stanąć na równi PIS – sprowadzić do tego samego poziomu, a później pokonać doświadczeniem. Jak w tym naszym polskim powiedzeniu, że nie należy kłócić się z głupim. Z tego samego powodu.

Może tym razem chodzi o nową niemiecką neomarksistowską koncepcję „narodu wybranego”? Efekty tego widać po raz kolejny w rabunkowym zbijaniu kapitału przez Niemcy na krajach Unii Europejskiej. Działania wzrostu Niemiec zaczęły się wymykać spod kontroli USA i Wielkiej Brytanii i nie tylko. Być może gdzieś ktoś doszedł do wniosku, że idąc za słowami Churchilla, należy raz na 50 lat spacyfikować Niemcy. Tym razem chodzi oczywiście o pacyfikację gospodarczą. Niemcy bowiem wspólnie z Holendrami, Francuzami i Duńczykami wydudkali już nie raz i USA i Wielką Brytanię i Rosję z Polski i większości krajów Europy.

Wygląda więc po prostu na to, że niemiecka taktyka od lat pozostaje taka sama w stosunku do każdego, czarny piar. Sprowadzić do poziomu zła, a później pokonać doświadczeniem. Niemcy widać czują się na tyle silne, i same w sobie i poprzez sojusze, iż uważają, że mogą sobie na to pozwolić w stosunku do USA i Wielkiej Brytanii. I co ciekawe ani słowa o Rosji. Co interesujące, wyglądałoby na to w całej tej sytuacji, że Rosja jest niewinna, bo nie ma tam o winie Rosji ani słowa. Jaki absurd. Ale jak dobrze rozegrany i jak znakomicie podany. Interesujące, prawda?

Jak zawsze, serdecznie Państwa pozdrawiam!

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

Leave a Reply

8 odpowiedzi na “Newsweek pisze, ale kto skorzysta … Niemcy … Rosja …?”

  1. Duuużo błędów. Ciekawa informacja o tym Newsweeku. Tylko, że chodzi o coś zupełnie innego – permanentne uwolnienie się z amerykańskiego łańcucha przez Rzeszę prusacką.

  2. I just want to tell you that I am new to blogs and definitely liked your web blog. Most likely I’m likely to bookmark your website . You surely come with beneficial articles and reviews. Thank you for sharing with us your blog.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W górę