Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Firma > Idealne CV. Co powinno się w nim znaleźć, a czego unikać?

Idealne CV. Co powinno się w nim znaleźć, a czego unikać?

Poszukiwanie pracy bywa bardzo stresujące i zabiera mnóstwo czasu. A nawet, jeśli uda nam się znaleźć wymarzoną ofertę to musimy jeszcze zwrócić na siebie uwagę rekrutera. Potrzebne nam będą nienaganne dokumenty rekrutacyjne. Czasami pracodawca wymaga od nas listu motywacyjnego, w innych branżach pod uwagę bierze się portfolio. Jednak jeden aspekt rekrutacji się nie zmienia – dobre CV to podstawa. To właśnie głównie dzięki niemu możemy zostać zauważeni i wybrani spośród morza kandydatów.

Dobre CV powinno być schludne i przejrzyste. Nie mogą znaleźć się w nim żadne błędy językowe czy ortograficzne. Równie ważna jest szczerość i uczciwość. Wiele osób w swoich CV kłamie, zwłaszcza w kwestii znajomości języków obcych. A to najłatwiej sprawdzić. Jeśli takie „ubarwianie rzeczywistości” wyjdzie na jaw, to nasze szanse u danego pracodawcy spadają praktycznie do zera. Zdecydowanie lepiej powiedzieć prawdę. Na przykład „Moja znajomość języka francuskiego jest na poziomie średnio zaawansowanym, ale szybko się uczę. Jestem gotowa pójść na kurs aby podnieść moje kompetencje”. Pracodawca wybaczy nam drobne niedoskonałość, kłamstwa raczej nie…

Dane osobowe, edukacja, doświadczenie zawodowe – to podstawowe sekcje, które należy umieścić w swoim CV. Warto też wydzielić osobną sekcję na umiejętności, czyli przykładowo wypunktować znajomość specyficznych programów komputerowych lub biegłość w wykonywaniu danych czynności, jak również wypisać nasze kompetencje miękkie. Dobrym pomysłem jest zamieszczenie sekcji hobby lub zainteresowań. Może się zdarzyć, że informacje tam zawarte posłużą jako punkt zaczepienia przy rozpoczęciu rozmowy lub na zakończenie.

Zdjęcie w CV

Wybierając zdjęcie do dokumentów rekrutacyjnych postawmy na oficjalną fotografię. Na której będzie widać przede wszystkim naszą twarz. Zdecydowanie odpadają zdjęcia z wakacji czy wesela. Najlepiej zdecydować się na klasyczne zdjęcie legitymacyjne, od ręki wykonamy je u każdego fotografa.

Zdjęcie legitymacje może nie wygląda zbyt ciekawie, ale zawsze prezentujemy się na nim profesjonalnie.

Kreator CV. Czy warto z niego skorzystać?

Dzięki takim programom oszczędzamy mnóstwo czasu. Możemy stworzyć atrakcyjne i przejrzyste CV w kilka minut. Jest to dziecinnie proste. W czasie rzeczywistym widzimy zmiany, które wprowadzamy do dokumentu. Program automatycznie formatuje nasze CV. Dzięki temu nie musimy męczyć się z ustawianiem czcionek, marginesów i tabulatorów. Nie ma obaw, że w którymś momencie całe formatowanie się „rozsypie”. Generator CV posiada prosty, wręcz intuicyjny interfejs, dlatego może skorzystać z niego każdy. nawet osoba, która na co dzień ma problemy z obsługą komputera.

Kreator CV to także wygoda. Nie tylko możemy bez problemu zapisać nasze CV w formacie PDF, by przesłać je wybranemu pracodawcy, ale przede wszystkim zachować swoje dane na przyszłość. Dzięki temu raz utworzone CV możemy edytować, uaktualniać i ulepszać w przyszłości.

Artykuł został przygotowany przez twórcę serwisu Kreator CV.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę