Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Firma > Jak bezpiecznie przechowywać dane firmowe

Jak bezpiecznie przechowywać dane firmowe

Choć najnowocześniejsze sprzęty charakteryzują się coraz większą niezawodnością, w najmniej oczekiwanych momentach mogą odmówić posłuszeństwa w tak dużym stopniu, że stracimy wszystkie najważniejsze dane. Znane przysłowie mówi: „Mądry Polak po szkodzie”, jednak coraz więcej firm decyduje się jednak dmuchać na zimne i zabezpieczyć szereg danych niezbędnych do zapewnienia prawidłowości i ciągłości prowadzenia firmy. Jednym z nich jest ulokowanie danych na profesjonalnych chmurach.

Czym jest chmura?

Cloud computing, czyli chmura, to model biznesowy, dostarczający niezawodną i sprawdzoną technologię przechowywania danych, ale także korzystania z oprogramowania przez Internet. Oznacza to, że jeżeli nasz sprzęt, w ramach którego korzystamy z określonych danych ulegnie uszkodzeniu, będziemy mieć dalszy dostęp do wszelkich informacji dzięki zapisowi na chmurze.

Jak wybrać dobrą chmurę?

Jednym z podstawowych elementów najważniejszych przy wyborze chmury, jest bezpieczeństwo przechowywania danych. Profesjonalne firmy proponują szereg systemów ochrony opartych o najnowocześniejsze technologie. Ponadto warto wybrać chmurę, która rozwiąże nasze indywidualne zapotrzebowania. Firma IQ PL pozwala na elastyczne skalowanie infrastruktury informatycznej i dopasowanie zasobów IT do aktualnych potrzeb użytkownika. To duży plus dla osób, które chcą wybrać kompleksowe rozwiązanie bez konieczności ciągłego rozbudowywania infrastruktury oraz jej prawidłowego utrzymania. Ponadto IQ PL daje swoim klientom dwa modele biznesowe w ramach usługi cloud computing, różniące się stopniem rozbudowania.

Oprócz elastyczności ważne jest zapewnienie ciągłości działania, a co za tym idzie dostępności do danych. To dlatego bardzo istotne jest całodobowe wsparcie techniczne specjalistów, którzy przy pojawieniu się jakichkolwiek nieprawidłowości natychmiastowo zareagują.

Chmura to jeden z najskuteczniejszych i najnowocześniejszych sposobów przechowywania i chronienia danych. Z pewnością nie powinno jej zabraknąć w żadnej nowoczesnej firmie.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę