Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Bezpieczeństwo > Imigranci – 4 na 10 w Europie jest nosicielem HIV – raport prof. Del Amo z Madrytu

Imigranci – 4 na 10 w Europie jest nosicielem HIV – raport prof. Del Amo z Madrytu

W jednym z centrów dla imigrantów we Włoszech zostało przeprowadzone śledztwo dziennikarskie na okoliczność chorób i preferencji seksualnych. Wynikało z niego, że ok. 50% z przebywających w ośrodku jest orientacji homoseksualnej lub biseksualnej. Potwierdzali to też pracujący tam wolontariusze. Co ciekawe, artykuł o tym centrum zniknął ze strony internetowej włoskiego portalu, który go opublikował, zostały jedynie kopie zapasowe. Kiedy do tego dodamy wyniki, że średnio 4 na 10 jest nosicielem HIV, a w niektórych krajach, jak na przykład Szwecja, zdarzały się grupy gdzie zarażonych było 7 na 10 imigrantów, to obraz takiego stanu rzeczy jest bardzo zatrważający.

Znany jest też przypadek imigrantki z Afryki, która została przerzucona do Europy przez Francję przez jednego z pracowników placówki dyplomatycznej jednego z krajów europejskich. Pracownik podał ją jako swoją żonę.

Jak wiadomo, migracje same w sobie nie są przyczyną zakażeń HIV, ale zwiększają one możliwość infekcji i pogarszają możliwość pomocy zakażonym.

Badania na ten temat przeprowadziła Julia Del Amo, profesor nauk biologicznych w Instytucie Zdrowia Karola III w Madrycie, a wyniki tych badań zaprezentowała w trakcie włoskiej edycji konferencji w Sienie na temat AIDS i Antiviral Research (ICAR), pod patronatem Włoskiego Towarzystwa Chorób Zakaźnych i Tropikalnych.

„W 2015 r. Migranci stanowili 39% nowych przypadków HIV rozpoznawanych w Europie. W niektórych krajach, na przykład w Szwecji, dochodziło 75% nowych rozpoznań, a 28% we Włoszech „ – powiedziała prof. Del Amo, ekspert instytutu zdrowia Carlo III z Madrytu. „Konieczne jest zatem zwiększenie prewencji. W przypadku niektórych określonych grup, takich jak homoseksualni migranci (Msm), prawdopodobieństwo zarażenia się wirusem po migracji jest bardzo wysokie i wynosi 72%. Nie mniej niepokojące jest zjawisko wynikające z kontaktów heteroseksualnych, które powodują zakażenie wśród imigrantów pochodzących z Afryki Subsaharyjskiej – ponad 50% przypadków ” – dodała.

Jako podsumowanie warto dodać, że równolegle z HIV, osoby nim zarażone zagrożone są również takimi chorobami jak wirusowe zapalenie wątroby typu C, nowotwory oraz choroby sercowo-naczyniowe.

Źródło: https://ofcs.report/internazionale/difesa-e-sicurezza-nazionale/migranti-4-10-contraggono-virus-dellhiv-europa/?fbclid=IwAR1huPoMI6cw9G2TNgYD00x6vPIYOGCfgCd-FEh5TqZmSq7Z9sNYOSDiD4o

Serdeczne podziękowania dla naszej Korespondentki z Włoch za materiały źródłowe i tłumaczenie.

Zdjęcie: zrzut ekranu Youtube.com

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, gospodarka, wiedza, technologie.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę