Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Europa > Poseł Nowoczesnej głosował za przywróceniem Rosji prawa głosu w Radzie Europy

Poseł Nowoczesnej głosował za przywróceniem Rosji prawa głosu w Radzie Europy

Wpadek partii Nowoczesna nie sposób już dzisiaj policzyć. Począwszy od wyjazdu na Maderę ówczesnego Lidera Ryszarda Petru z Joanną Schmidt, przez jego tłumaczenia i wielokrotnie kuriozalne wypowiedzi. Ryszard Petru stał się, można powiedzieć „szósty królem” memów politycznych i nie tylko politycznych. Czy – po jego nie pojawianiu się w mediach – możemy się spodziewać, że scena polityczna zyska nowego, godnego jego zastępcę? I czy mógłby nim być Krzysztof Mieszkowski, obecnie poseł PO-KO?

Otóż głosował on ostatnio za przywróceniem Rosji prawa głosu w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy, co tłumaczy jako „rezultat technicznej pomyłki”.

Sam poseł jest osobą słabo wykształconą, mimo że wielokrotnie próbuje przedstawiać się jako ktoś o wielkich horyzontach i osoba wykształcona. Jest też często nieobecny myślami w realnym świecie, a jego wypowiedzi pozbawione są i logicznej składni i nie są często wypowiedziami na zadawane pytania.

W trakcie głosowania w Radzie Europy przeciwko przywróceniu Rosji prawa głosu byli prawie wszyscy polscy posłowie, z wyjątkiem …. Krzysztofa Mieszkowskiego, posła PO-KO. Przeciwne też zgodnie były kraje Europy Środkowej: Estonia, Gruzja, Litwa, Łotwa i Ukraina.

Warto zaznaczyć, że prawo głosu zostało Rosji cofnięte w roku 2014 po aneksji Krymu i z powodu prowadzenia przez Rosję wojny w Donbasie. Warto też dodać, że o przywrócenie Rosji tego prawa głosu szczególnie zabiegały Niemcy i Francja.

Jeśli to ma być wynik „technicznej pomyłki” i pan poseł nie ogarnia urządzeń do głosowania, to może warto wybrać się na urlop, przejść dodatkowe przeszkolenie z obsługi tych urządzeń (nie są bardzo skomplikowane) albo po prostu zrzec się mandatu posła i poszukać kogoś bardziej stąpającego po ziemi i nie szkodzącego interesom Polski.

Źródło: TVP.info/PAP/Twitter
Zdjęcie: Youtube/Wszechpolacy

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, gospodarka, wiedza, technologie.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W górę