Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Bankowość > Zatrzymany były szef KNF i urzędnicy w sprawie SKOKu Wołomin

Zatrzymany były szef KNF i urzędnicy w sprawie SKOKu Wołomin

CBA zatrzymało w ubiegły czwartek byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego w latach 2011-2016 Andrzeja J. oraz 6 byłych urzędników. Zatrzymania na wniosek Prokuratury Regionalnej w Szczecinie zostały przeprowadzone w Warszawie oraz pobliskich miejscowościach.

W mieszkaniach zatrzymanych przeprowadzono przeszukania oraz zabezpieczono mienie i dowody, które mogą być przydatne w prowadzonym śledztwie.

W tej sprawie zgromadzono obszerny i skrupulatnie zgromadzony materiał dowodowy wskazujący na to, że zatrzymani pełniący funkcje w KNF w latach 2013-2014 dopuścili się licznych przestępstw niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia dużych korzyści majątkowej ze szkodą dla Bankowego Funduszu Gwarancyjnego i depozytariuszy.

Na tym etapie nie są podawane szersze informacje o zarzutach oraz innych czynnościach procesowych z uwagi na tajność śledztwa i zostaną one ujawnione po zakończeniu działań przez prokuraturę.

Warto nadmienić, że poszkodowanych w aferze SKOKu Wołomin jest 781 osób, które miały depozyty większe niż 100 000 EURO gwarantowane przez Państwowy Fundusz Gwarancyjny, a cała suma wierzytelności to około 119 mln złotych.

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, wiedza, technologie, polityka, Kościół

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę