Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Dom i Ogród > Kupujesz drzwi antywłamaniowe? Nie zapomnij o oknach!

Kupujesz drzwi antywłamaniowe? Nie zapomnij o oknach!

Nie ma okien, które zapewniają stuprocentową ochronę przed włamaniami. Są jednak takie, których sforsowanie jest wyjątkowo trudne i dzięki temu złodzieje po prostu rezygnują wtedy z włamania. Gdy kupujesz drzwi antywłamaniowe, nie zapominaj również o dokupieniu bezpiecznych okien!

Domy jednorodzinne, mieszkania na parterze i pierwszym piętrze są najbardziej narażone na włamania odbywające się przez okna. Jednak wcale nie musimy decydować się wtedy na montaż krat okiennych. Możemy wybrać bezpieczne okna, które będą w stanie ochronić nas oraz nasze mienie.

Aby okna było bezpieczne, powinniśmy zdecydować się na okna antywłamaniowe – są one wyposażone w specjalne szyby oraz okucia. Mogą posiadać również klamki zamykane na klucz, a także mogą być podłączone do alarmu.

W bezpiecznych oknach stosuje się specjalne okucia antywłamaniowe – zapobiegają one wyważeniu skrzydła z ościeżnicy. Stosuje się wtedy specjalne rygle i zawiasy, które ograniczają niebezpieczeństwo wyważenia okna. Rozmieszczenie i liczba tych elementów wpływają na bezpieczeństwo okien, dlatego warto sprawdzić, jaką technologię stosuje producent.

Również duże znaczenie mają zastosowane w oknie szyby. Wykorzystuje się zaawansowane pakiety zespolone z szybami laminowanymi. Są one zbudowane z dwóch tafli, które połączone są foliami i żywicą. Taka konstrukcja powoduje, że nie można ich łatwo rozbić, a nawet w przypadku rozbicia kawałki szkła przytrzymywane są przez folię.

Najczęściej okna antywłamaniowe są wyposażone również w klamki z zamkami z wkładkami antyrozwierceniowymi. Można zamontować je także w oknach już użytkowanych. Będą również bardzo pomocne wtedy, gdy w domu mieszkają małe dzieci – zapobiegają otwieraniu okien.

Dla poprawy bezpieczeństwa możemy zastosować w oknach kontaktrony – są to małe czujniki, które reagują przy otwarciu okna. W ten sposób wszczynają alarm jeszcze zanim włamywacz dostanie się do wnętrza.

Podsumowując, gdy chcemy zapewnić sobie, swoim bliskim oraz mieniu wysoki poziom bezpieczeństwa, nie zapominajmy też o tym, jak duże znaczenie ma dobór właściwych okien!

Zapisz

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę