Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Uncategorized > Jak odchudzić psa?

Jak odchudzić psa?

Głównymi przyczynami nadwagi u psów, podobnie jak u ludzi, jest niewłaściwa dieta i brak aktywności fizycznej. Choć otyłość dotyczy przede wszystkim psich seniorów, to problem z nadwagą może pojawić się również u młodszego zwierzęcia, zwłaszcza jeśli nie ma zbyt wielu możliwości, by wyszaleć się na świeżym powietrzu. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie karma light dla psa i wydłużony czas spacerów, a najlepiej również zwiększona ich ilość.

Zmiana diety czworonoga

Pies przyzwyczajony do obfitych posiłków, ciągłego podjadania, rozpieszczany różnego rodzaju smakołykami i domowym jedzeniem, przy próbie ograniczenia ilości podawanego mu pokarmu zwyczajnie będzie głodny, a przez to natarczywy. Dlatego, zamiast zmniejszać porcje podawanego mu jedzenia, tradycyjną karmę warto zastąpić specjalną psią karmą light. W sprzedaży dostępnych jest wiele produktów żywnościowych dla psów z nadwagą. Ich cechą charakterystyczną jest mniejsza gęstość kaloryczna, czyli mniejsza liczba kalorii w 100 g produktu w stosunku do takiej samej objętości karmy tradycyjnej. Najczęściej karma light dla psa zawiera w swoim składzie mniej tłuszczu, a więcej białka pochodzenia zwierzęcego, wody i błonnika. Dzięki temu wypełnia żołądek zwierzęcia, ale nie przyczynia się do dalszego wzrostu wagi. Za sprawą zastosowania dobrej jakości mięsa, takie karmy są aromatyczne i psy chętnie je pobierają.

Więcej ruchu

Oprócz zastąpienia dotychczas podawanego psu jedzenia specjalnym rodzajem psiej karmy light, warto zadbać również o większą aktywność zwierzęcia. Najlepszym rozwiązaniem jest zwiększenie częstotliwości i ilości codziennych spacerów. W przypadku starszych psów, które mogą chorować na artretyzm, jest to trudniejsze. W przypadku psów w kwiecie wieku takie działania są jak najbardziej wskazane, a wręcz zalecane. Najlepiej, jeśli pies będzie mógł się swobodnie wybiegać. Gdy nie ma takiej możliwości, po prostu trzeba wybierać się z nim na dłuższe spacery. Warto pamiętać, że dobrej jakości karma light dla psa zawiera wszystkie składniki odżywcze, w tym witaminy i minerały niezbędne do jego prawidłowego funkcjonowania i pies będący na takiej diecie, nie jest osłabiony.

Odchudzenie domowego zwierzęcia nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli wcześniej zostało przyzwyczajone do podjadania z ludzkiego stołu. Ratunkiem w takim przypadku są specjalne karmy light dla psów z nadwagą, o obniżonej kaloryczności. Dzięki nim zwierzę może wypełnić żołądek, ale przestanie tyć, a z czasem, zwłaszcza przy zwiększonej aktywności, stopniowo zacznie chudnąć.

Fot. Pixabay.com

Podobne

W górę