Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Wybory: PiS spełnia prośby opozycji. Co zrobi Grodzki?

Wybory: PiS spełnia prośby opozycji. Co zrobi Grodzki?

Wybory korespondencyjne, tradycyjne czy może mieszane? Oto jest pytanie. Do tej pory z uwagi na epidemię koronawirusa w naszym kraju, zalecenia ministra zdrowia oscylowały w kierunku wyborów korespondencyjnych, co z kolei bardzo nie podobało się opozycji. Zjednoczona Prawica po przeanalizowaniu sytuacji składa właśnie nowy projekt, gdzie proponowane jest rozwiązanie hybrydowe, a więc wybory mają się odbywać w lokalach oraz korespondencyjne dla tych, którzy nie będą mogli głosować w lokalach lub po prostu będą tak woleli.

Łukasz Schreiber, członek Rady Ministrów podczas konferencji prasowej w Sejmie stwierdził, że nowy projekt ustawy jest kompromisowy.

Powiedział:

  • Projekt wychodzi na przeciw oczekiwaniu opozycji i zakłada przywrócenie w pełni roli PKW w tym procesie.

Dodał też:

  • Trzeba uznać, i to proponujemy w projekcie ustawy, by komitety wyborcze mogły bez konieczności zbierania kolejnych podpisów zgłosić swoje kandydatury na oświadczeniu.

Oraz wyraził nadzieję na konstruktywną współpracę opozycji w Senacie:

  • Mamy nadzieję na szybką i konstruktywną pracę w Sejmie i Senacie, i na to, że będziemy mogli przeprowadzić wybory, a później z nowym prezydentem skupić się na tym, co najważniejsze: walce z pandemią koronawirusa, ochronie zdrowia i życia Polaków, ochronie miejsc pracy i walce o utrzymanie jak największej ilości firm.

    W tej sytuacji powstaje pytanie, co zrobi opozycja z marszałkiem Grodzkim na czele? Czy nadal będą skwapliwie szukali „błędów” i przeciągali prace w Senacie, czy może w końcu ich poprawki lub uwagi okażą się pomocne i konstruktywne?

Czy znowu zwycięży koncepcja opozycji totalnej?

mp/pap
zdjęcie: yt/onet news

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, wiedza, technologie, polityka, Kościół

Podobne

W górę