Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Temat dnia > Pierwszy tydzień działania portalu SWP

Pierwszy tydzień działania portalu SWP

Witam Państwa,

chciałbym się z Państwem osobiście przywitać po pierwszym, jeszcze nie całym, tygodniu działania naszego serwisu.

W imieniu swoim, jak też zespołu redakcyjnego, chcę serdecznie podziękować za to, że zaczynacie Państwo czytać nasze artykuły, felietony i wiadomości, a co cieszy najbardziej, wracacie po więcej.

Jak wynika z poniżej załączonych analiz Google Analytics, udało nam się dotrzeć poza Polskę, a nawet poza kontynent. Co szczególnie cieszy, sprawami Polski interesujemy się nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami.

Krótka analiza

  1. W ciągu pierwszych 5 dni działania nasz serwis odwiedziło 157 nowych czytelników i odwiedzili oni łącznie 727 stron.
  2. Czytelnicy powracający to 43.9%. Mamy nadzieję, że to się utrzyma, a nawet będzie wzrastać.
  3. Średni czas sesji to 4.06 min, co oznacza, że przynajmniej artykuł jest czytany. Zapraszamy więc do czytania po godzinach pracy lub może przy porannej kawie w weekend, żeby móc się bliżej zapoznać również z innymi działami serwisu.
  4. Nasi czytelnicy używają smartfonów (55.4%), komputerów (41.8%) oraz tabletów (2.9%).
  5. Najwięcej osób czyta nas w Polsce (87.5%) i USA (7.5%), ale odwiedziły nas też osoby z Belgii, Niemiec, Indii, Norwegii, Kanady, Szwajcarii, Czech, Finlandii, Wielkiej Brytanii i Rumunii.
  6. Najaktywniejsza okazała się środa, co jest zgodne z ogólnymi trendami, ponieważ w poniedziałki i wtorki w pracy wykonuje się zadania na tydzień, a czwartek i piątek to przygotowanie do weekendu. Na razie nie będziemy publikowali w weekendy, ponieważ nie jest to specyfiką portalu, a każdemu po pracowitym tygodniu, należą się odpoczynek i czas spędzony z rodziną. Chcemy się skupić na analizach, felietonach i przeglądach mediów oraz na tym, co z tego wynika.

Poniżej załączam wykresy zaprezentowanej wyżej analizy.

Zapraszam w imieniu swoim i redaktorów do stałego odwiedzania naszego serwisu, a ponieważ jesteśmy też czytani poza Polską, to do nadsyłania nam materiałów i opinii spoza granic naszego kraju. Każda taka opinia i każdy materiał będą dla nasz szczególnie cenne i wartościowe, również w odniesieniu do tego, co dzieje się w kraju i jak jest to widziane poza jego granicami.

W najbliższym tygodniu ruszą sekcje: technologie i kultura. W kolejnych stopniowo będziemy uruchamiali pozostałe.

Z wyrazami Szacunku

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny

 

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, wiedza, technologie, polityka, Kościół

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę