Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Dom i Ogród > Spór o warszawską miedzę – Usługi geodezyjne w Warszawie

Spór o warszawską miedzę – Usługi geodezyjne w Warszawie

Jednym z częstszych problemów, z jakim zgłaszają się klienci do biur geodezyjnych, jest rozgraniczenie gruntów, czyli tzw. spór o miedzę. Jeśli działka zostaje przekazana, jako ojcowizna bądź poprzedni właściciele nie uregulowali prawnie przekazania ziemi, może pojawić się problem np. postawienia płotu bądź płacenia podatku za ziemię sąsiada.

Takie usługi geodezyjne w Warszawie wykonuje również firma Geo – Osnowa.

Kiedy zgłosić się do geodety w Warszawie w przypadku regulacji sporu o miedzę?

Tak zwane rozgraniczenie nieruchomości, mające na celu dokładne wytyczenie nowych granic działki i ustalenie punktów granicznych może się odbywać na drodze administracyjnej i na drodze sądowej, jeśli strony sporne na drodze postepowania administracyjnego nie dojdą do porozumienia. Najpierw jednak o rozpoczęcie procedury prawnej trzeba się zwrócić do właściwego urzędu, a więc:

 • burmistrza,
 • prezydenta miasta,
 • wójta.

Kiedy konieczny będzie geodeta z Warszawy? Właściwie prace, związane z wytyczeniem nowych granic powinien zlecić właściwy urząd, do którego obowiązków należy również zweryfikowanie sytuacji prawnej gruntów i wskazanie uprawnionego geodety. Trzeba jednak pamiętać, że wybór właściwego geodety sprzyja między innymi również uniknięciu postępowania sądowego. Dlatego warto zwrócić się do Geo – Osnowy, jeśli właśnie stoją Państwo przed tego rodzaju dylematem.

Kto płaci za rozgraniczenie nieruchomości i jaki jest cennik geodety?

Choć to urząd miasta czy gminy ma obowiązek wyznaczania właściwego geodety, to jednak trzeba pamiętać, że wszystkie koszty związane z tym przedsięwzięciem, zostaną scedowane na:

 • osobę składającą wniosek o rozgraniczenie,
 • osoby bezpośrednio zainteresowane sporem, a więc sąsiad bądź sąsiedzi, jeśli spór dotyczy większej ilości osób.

Rachunek więc uiszczają wszystkie strony sporu. Jak przedstawia się cennik geodety, jeśli chodzi o rozgraniczenie nieruchomości? Wszystko zależy od:

 • ilości wyznaczania punktów granicznych,
 • od stopnia skomplikowania sprawy pod względem prawnym.

Wyznaczenie pierwszego punktu granicznego kosztuje około 350 złotych, jednakże dla kompleksowej wyceny zlecenia, warto skontaktować się z pracownikami firmy Geo – Osnowa.

Jakie jeszcze usługi geodezyjne wykonujemy w Warszawie?

Rozgraniczenie nieruchomości to nie jedyna usługa, którą wykonuje nasza firma.

Do naszych zadań należy również między innymi:

 • tyczenie budynków,
 • łączenie i dzielenie działek,
 • tyczenie dróg i tras,
 • tyczenie uzbrojenia terenu.

Jeśli więc potrzebny jest Państwu geodeta w Warszawie, to zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę