Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Gospodarka > Przegląd prasy – 21.02.2019

Przegląd prasy – 21.02.2019

Do Polski wpłynęło 33,4 mld zł.

Napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ) do Polski spadł do 33,4 mld zł w 2018 r. z 34,7 mld zł w 2017 r., szacuje Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT) na podstawie danych Narodowego Banku Polskiego (NBP).

http://wgospodarce.pl/informacje/60308-do-polski-wplynelo-334-mld-zl

PKN Orlen gotów kupić Ruch. Stawia jednak warunki.

PKN Orlen prowadzi analizy pogrążonego w kłopotach finansowych Ruchu. Jeśli wyniki tych analiz będą pozytywne, płocki koncern mógłby kupić tę spółkę – poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

https://www.tvp.info/41417196/pkn-orlen-gotow-kopic-ruch-stawia-jednak-warunki

Czy showman zostanie prezydentem Ukrainy? Między Dyzmą a Reaganem.

Skoro Amerykanie mogli w roku 2016 wybrać kogoś spoza układu, dlaczego nie mogliby tego zrobić Ukraińcy? Niby dlaczego w odczuciu przeciętnego zjadacza chleba znad Dniepru czy spod Charkowa to kandydat gorszy od skompromitowanej Julii Tymoszenko czy Petra Poroszenki, który nie ma wiele do zaoferowania?

https://tygodnik.tvp.pl/41296613/czy-showman-zostanie-prezydentem-ukrainy-miedzy-dyzma-a-reaganem

„Metodyczne niszczenie archiwów”. Jeszcze przed likwidacją SB Rokita napisał do Geremka taki list.

Na terenie kraju dochodzi do „metodycznego niszczenia archiwów MSW” napisał w 1990 r. Jan Rokita, którego list do Bronisława Geremka opublikowano dzisiaj na portalach „Rzeczpospolitej” i Polskiego Radia. – Akcja ta ma charakter zjawiska panicznego – ocenił w liście Rokita.

https://niezalezna.pl/259811-metodyczne-niszczenie-archiwow-jeszcze-przed-likwidacja-sb-rokita-napisal-do-geremka-taki-list

Birgfellner nie stawił się na przesłuchanie. Jego pełnomocnik zarzuca prokuraturze… dezinformację.

Austriacki biznesmen Gerald Birgfellner nie stawił się dziś na przesłuchanie. Prokuratura Okręgowa w Warszawie wystosowała oświadczenie, w którym wskazuje, że poprzez określone działania zawiadamiający [Birgfellner] i jego pełnomocnicy „próbują co najmniej spowolnić postępowanie karne”. Na to oświadczenie zareagował jeden z pełnomocników biznesmena, mec. Jacek Dubois. – Przykro mi, że prokuratura dokonuje społecznej dezinformacji – stwierdził Dubois.

https://niezalezna.pl/259809-birgfellner-nie-stawil-sie-na-przesluchanie-jego-pelnomocnik-zarzuca-prokuraturze-dezinformacje

Robert Kubica po testach bolidu Williamsa!

Robert Kubica po godzinie 13 w czwartek zakończył sesję testów na torze Catalunya pod Barceloną. Uzyskał czas 1:21.542. Polak zajął ostatnie miejsce. Stracił do przedostatniego kierowcy około 1,5 sekundy. Z czasem 1:17.637 wygrał Alexander Albon.

https://rmf24.pl/sport/news-robert-kubica-po-testach-bolidu-williamsa,nId,2847664

UJAWNIAMY. Profesjonalni zadymiarze i prowokatorzy ułaskawiani przez „kastę”. Wiemy kim są wandale, którzy zniszczyli pomnik ks. Jankowskiego.

Przypadkowi obywatele, którzy niszcząc pomnik ks. prałata Jankowskiego wyrazili swoje niezadowolenie? Bynajmniej! Autorzy szokującego aktu wandalizmu to dobrze znani policji zadymiarze, którzy od lat dokonują politycznych i ulicznych prowokacji i nad którymi „kasta” sędziowska rozpostarła parasol ochronny.

https://wpolityce.pl/polityka/434923-wiemy-kim-sa-ci-ktorzy-zniszczyli-pomnik-ks-jankowskiego

Początek budowy Baltic Pipe zgodnie z harmonogramem.

Rozpoczęcie budowy gazociągu podmorskiego – zgodnie z harmonogramem – ma nastąpić w II kwartale 2020 r. – podał Gaz-System. Termin został podany podczas spotkań konsultacyjnych dotyczących realizacji podmorskiej części gazociągu Baltic Pipe.

http://wgospodarce.pl/informacje/60309-poczatek-budowy-baltic-pipe-zgodnie-z-harmonogramem

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, wiedza, technologie, polityka, Kościół

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę