Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Ekonomia > Przegląd prasy – 22/23.02.2019

Przegląd prasy – 22/23.02.2019

Machiny piekielne” Putina: Kindżał, Awangard, Posejdon, Cyrkon…

Rosyjscy naukowcy udowodnili, że pająk ogłuchł po oderwaniu mu ostatniej nogi, bo już nie chciał iść na komendę badacza. Czy podobnie jest z nową super bronią produkowaną (lub nie) przez Rosję?

Niemal równo rok temu Władimir Putin postraszył świat, a zwłaszcza Amerykanów, nową rosyjską bronią. I to nie jedną. W wygłoszonym 1 marca 2018 roku orędziu do Zgromadzenia Federalnego prezydent mówił o rakietach ponaddźwiękowych, balistycznych i manewrujących, o broni laserowej i podwodnej, konwencjonalnej i jądrowej. Od tamtej pory rosyjska propaganda zachłystuje się tym arsenałem, „nie mającym analogii w świecie”. Problem w tym, że pełno w tym sprzeczności, niedomówień i zwykłych kłamstw.

https://tygodnik.tvp.pl/41420425/machiny-piekielne-putina-kindzal-awangard-posejdon-cyrkon

Premier: harcerstwo uczy patriotyzmu

Polskie wartości narodowe i chrześcijańskie kształtowane są od dziecka w rodzinach oraz organizacjach takich jak harcerstwo.

https://niezalezna.pl/260051-premier-harcerstwo-uczy-patriotyzmu

Kolejna klęska PO, tym razem… w sądzie! Ich pozew przeciwko „Wiadomościom” TVP oddalony

626 mln nagród przyznano za czasów rządów PO/PSL w ciągu 8 lat. Obecny rząd za 1.5 roku przyznał 1.5 mln nagród. Jak więc nie trudno policzyć wychodzi 8 mln w 8 lat w porównaniu 626 mln przyznanymi przez rząd PO/PSL.

Politycy PO/PSL pozwali szefa Wiadomości TVP za materiał dotyczący nagród dla ministrów z czasów koalicji PO-PSL. Pozew został oddalony.

https://niezalezna.pl/260080-kolejna-kleska-po-tym-razem-w-sadzie-ich-pozew-przeciwko-wiadomosciom-tvp-oddalony

Birgfellner ukarany grzywną za niestawienie się na przesłuchaniu

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wydała postanowienie o nałożeniu dwóch kar porządkowych po 3 tys. zł na Geralda Birgfellnera za niestawienie się na przesłuchaniach zaplanowanych na czwartek i piątek – poinformował rzecznik prokuratury.

https://rmf24.pl/fakty/polska/news-birgfellner-ukarany-grzywna-za-niestawienie-sie-na-przesluch,nId,2849925

Seans antypolonizmu w Paryżu! Prof. Leociak w furii: Polacy chcą wykopać szczątki Żydów z grobów i włożyć tam kamienie! WIDEO

Portal wPolityce.pl informował dziś m.in. o skandalicznych słowach profesorów Jana Tomasza Grossa i Jana Grabowskiego podczas odbywającej się w Paryżu konferencji pt. „Nowa polska szkoła historii i Holocaustu”. Jak się okazuje, nie tylko oni byli autorami skandalicznych słów. Bulwersujące wystąpienie miał wygłosił też prof. Jacek Leociak.

https://wpolityce.pl/polityka/435140-prof-leociak-polacy-chca-wykopac-szczatki-zydow-z-grobow

TYLKO U NAS. Meysztowicz: Nie mogliśmy obrazić się i nie dołączyć do KE tylko dlatego, że PO podebrała nam kilku posłów

Nowoczesna po chwili obrażania się na PO wraca z podkulonym ogonem. Dlaczego? A co ma zrobić wiedząc, że to ich ostatnie wybory i może przetrwają w polityce pojedyncze ezgemplarze tego śmiesznego i niepotrzebnego tworu? Nawet chyba nie związanego z polityką, a bardziej z kabaretem. 

Razem chyba jednak tonąć łatwiej … jak się okazuje.

https://wpolityce.pl/polityka/435121-meysztowicz-nie-moglismy-sie-obrazic-i-nie-dolaczyc-do-ke

Co za umysł! Co za erudycja! Poseł Misiło dał popis. Przekop Mierzei? „Stefan Batory wpadł na ten pomysł 440 lat temu. Zaniechał go”

Co jeszcze wymyśli opozycja, aby przekonać Polaków, że przekop Mierzei Wiślanej jest nieopłacalny? Czy da się sięgnąć po jeszcze bardziej absurdalne argumenty niż Piotr Misiło? Poseł w felietonie opublikowanym na portalu „Wprost” przypomina, że pierwszy na pomysł przekopu wpadł… Stefan Batory, który jednak „postawił na racjonalność”.

https://wpolityce.pl/polityka/435130-co-za-erudycja-posel-misilo-dal-popis-ws-mierzei

Przez CPK miało się zwinąć, a zostanie rozbudowane. Warszawskie lotnisko posłuży jako przesiadkowe

Lotnisko im. Chopina w Warszawie zostanie rozbudowane, będzie służyło przesiadkom na dalekich kursach. – Strategia jego rozwoju jest ściśle związana z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego – zapowiada prezes PPL Mariusz Szpikowski.

https://www.money.pl/gospodarka/przez-cpk-mialo-sie-zwinac-a-zostanie-rozbudowane-warszawskie-lotnisko-posluzy-jako-przesiadkowe-6352316715346049a.html

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, wiedza, technologie, polityka, Kościół

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę