Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Aborcja > XIII Światowy Kongres Rodzin – Włochy, Werona. Nowa jakość

XIII Światowy Kongres Rodzin – Włochy, Werona. Nowa jakość

Dzisiaj w Weronie na zakończenie XIII Światowego Kongresu Rodzin odbył się marsz rodzin. Wzięło w nim udział kilkadziesiąt tysięcy osób.

Uczestnicy kolorowego marszu, którzy zjechali się z całych Włoch, nieśli różowe i niebieskie balony oraz transparenty z hasłami „Bóg, rodzina, ojczyzna” czy „Tak dla życia, Nie dla aborcji” – informuje agencja AFP.

Dziennik „La Repubblica” na stronie internetowej podaje, że na przodzie pochodu maszerowała delegacja neofaszystowskiego włoskiego ugrupowania Forza Nuova; nie pojawiły się jednak symbole tego ugrupowania.

W sobotę natomiast w Weronie odbywała się manifestacja przeciw kongresowi, w której udział wzięło 20-30 tys. kobiet z całej Europy. Jak informuje AFP, sprzeciwiają się one tezom propagowanym przez uczestników kongresu, oceniając je jako „wsteczne i dyskryminujące”.

Kongres ten wywołał podziały we włoskiej koalicji tworzącej rząd Giuseppe Contego. Premier pod wpływem presji różnych środowisk polecił wycofanie patronatu rządu nad zjazdem, a minister zdrowia Giulia Grillo nazwała kongres „imprezą skrajnej prawicy”, podkreślając, że niektórzy uczestnicy obrad i prelegenci porównywali na przykład homoseksualizm do satanizmu. Jednak nad imprezą został utrzymany patronat ministra do spraw rodzi ny i osób niepełnosprawnych Lorenzo Fontany.

Watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin powiedział niedawno dziennikarzom, że zgadza się z istotą obrad, ale ma zastrzeżenia do ich „trybu”. Światowy Kongres Rodzin to impreza zainicjowana w 1997 roku przez przewodniczącego powstałej w USA Międzynarodowej Organizacji ds. Rodziny (Iof) Briana Browna. Od roku 2012 kongres co roku gromadzi zwolenników tradycyjnej rodziny.

Zdjęcia: FB, Youtube
Źródła: AFP, FB

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, gospodarka, wiedza, technologie.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę