Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Dziecko > Poduszka Karmiuszka – wsparcie w karmieniu dla kobiet po cięciu cesarskim

Poduszka Karmiuszka – wsparcie w karmieniu dla kobiet po cięciu cesarskim

Na wielu blogach poświęconych macierzyństwu porusza się temat karmienia piersią. Mleko matki zawiera wszystko, co niezbędne do rozwoju maluszka, a na dodatek samo karmienie daje mu poczucie bliskości z mamą. Co jednak zrobić w sytuacji, w której gojąca się blizna po cięciu cesarskim utrudnia karmienie piersią?

Okrągłe znaczy lepsze

Na pewno warto zainteresować się szeroką ofertą poduszek do karmienia. Wiele tradycyjnych poduszek ma kształt półksiężyca, który może sprawdzić się w przypadku kobiet po porodzie naturalnym, nie stanowi jednak dobrego rozwiązania dla kobiet po cięciu cesarskim. W takiej sytuacji kluczowe jest znalezienie pozycji umożliwiającej rozluźnienie gojących się mięśni brzucha.

Jednym z domowych sposobów na znalezienie odpowiedniego podparcia jest zwinięcie koców lub ułożenie zwykłych poduch. Niestety taka podpora często okazuje się zawodna, ponieważ rozpada się przy najmniejszym ruchu mamy lub dziecka.

Karmiuszka to nowy produkt na rynku, który może rozwiązać problemy karmiących mam. Okrągła poduszka wypełniona łuską prosa stanowi solidną, ale miękką podporę, wygodną zarówno dla mam, jak i dla dzieci. Ze względu na swój kształt, Karmiuszka pozwala na karmienie w pozycji naturalnej, a więc takiej, która nie nadwyręża mięśni brzucha.

Tak jak chciała natura

Pozycja naturalna półleżąca to najzdrowsze rozwiązanie dla mam i niemowląt. Jest bardzo wygodna, ponieważ wystarczy, że matka oprze się o poduszki, po czym położy dziecko na sobie. Maluszek odruchowo poszuka czegoś do ssania, a mama może pozwolić sobie nawet na powrót do snu. Dziecko można ułożyć w dowolny sposób – stópkami w dół, a u kobiet po cięciu cesarskim – w poprzek ciała matki, dzięki czemu nie ma obawy, że dzidziuś wiercąc się, urazi świeżą bliznę. W tej pozycji Karmiuszka okaże się przydatna jako podparcie łokcia ręki podtrzymującej niemowlaka. Pozwoli to na rozluźnienie mięśni ciała, istotne dla kobiet po cięciu cesarskim.

Poduszka nie tylko do karmienia

Karmiuszka to poduszka o wielu zastosowaniach. Estetyczne wykończenie sprawia, że doskonale sprawdza się jako dekoracja mieszkania, a zestawy starannie opracowanych ćwiczeń, które znaleźć można na stronie: https://www.karmiuszka.pl/, pozwolą na rozluźnienie spiętych mięśni i ułatwią powrót do figury sprzed ciąży.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę