Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Bezpieczeństwo > Na ratunek zdrowiu i życiu. Przegląd najważniejszych elementów sprzętu pożarniczego

Na ratunek zdrowiu i życiu. Przegląd najważniejszych elementów sprzętu pożarniczego

Wyposażenie przeciwpożarowe w środowisku komercyjnym ma zasadnicze znaczenie dla ciągłego zdrowia i bezpieczeństwa pracowników i gości. Zazwyczaj do spełnienia procedur z tym związanych stosuje się gaśnicze, drzwi ognioodporne, alarmy przeciwpożarowe i hydranty dające dostęp do wody podczas akcji ratowniczej. A jakie urządzenia znajdują zastosowanie w profesjonalnym pożarnictwie? Bez jakiego sprzętu strażak nie powinien wyjeżdżać na akcję?

Odzież ochronna do zadań specjalnych

W profesjonalnej pracy strażaka niezbędne jest korzystanie z wysokiej klasy odzież ochronnej, która znacząco zmniejsza ryzyko uszkodzenia ciała. Sklep specjalistyczny https://strefa998.pl/ oferuje szeroki wybór odzieży strażackiej, począwszy od klasycznych skafandrów strażackich (żaroodpornych, umożliwiających wejście do strefy ognia) i kombinezonów przeznaczonych na interwencje związane z usuwaniem gniazd os i szerszeni, poprzez specjalne kombinezony i rękawice ochronne stosowane w ratownictwie chemicznym i ekologicznym, skończywszy na kombinezonach przeznaczonych do pracy w wodzie.

Węże strażackie, działka gaśnicze i akcesoria

Trudno wyobrazić sobie pracę strażaków bez węży. W ofercie sklepu Strefa 998 znajdują się węże tłoczne do hydrantów, węże ssawne do zasysania wody i szlamu, zwijadła węży, myjki do węży i inne akcesoria. W asortymencie znaleźć można duży wybór działek i lanc gaśniczych gwarantujących wydajną pracę w strefie zagrożenia pożarowego. Zapraszamy do szczegółowego zapoznania się z tą kategorią sprzętu specjalistycznego.

Agregaty prądotwórcze, pilarki spalinowe wentylatory oddymiające – wyposażenie techniczne

Dzień pracy strażaka potrafi bardzo dynamicznie się zmieniać – od momentu przyjęcia zgłoszenia i wyjazdu do interwencji sytuacja rozwija się błyskawicznie. Nie ma zbyt wiele czasu na gromadzenie sprzętu i reakcję – od czasu przyjazdu zastępu gaśniczego w wielu sytuacjach zależy ludzkie zdrowie i życie, jak również szansa na uratowanie dóbr materialnych, najczęściej budynków mieszkalnych i gospodarstw. Podczas pracy i wyzwań z nią związanych bardzo często przydają się wysokiej klasy agregaty prądotwórcze (1- lub 3-fazowe), pilarki ratownicze i przecinarki, umożliwiające uwolnienie osób znajdujących się w niebezpieczeństwie i potrzasku (wynikającym na przykład z pożaru, przewrócenia się drzewa czy wypadku samochodowego), jak również zapory, wały i worki przecipowodziowe stosowane w czasie klęsk żywiołowych. Zapraszamy do zapoznania się z pełną gamą naszego asortymentu. W razie wątpliwości i pytań dotyczących sprzętu nasi pracownicy służą fachowym doradztwem.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę