Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > AFERA > Majątek sędziego Żurka znowu na cenzurowanym? Kto pomógł?

Majątek sędziego Żurka znowu na cenzurowanym? Kto pomógł?

W poprzednich latach oświadczenie sędziego Waldemara Żurka było utajnione. Żurek przez wiele lat był rzecznikiem Krajowej Rady Sądownictwa.

Jak się okazuje jego oświadczenie majątkowe zostało ponownie utajnione i jest on jedynym sędzią apelacji krakowskiej, którego oświadczenie nie zostało zamieszczone na stronie internetowej Sądu Apelacyjnego w Krakowie, ponieważ zostało zastrzeżone decyzją prezesa Sądu Administracyjnego.

Jak podaje portal wpolityce.pl, powody takiego stanu rzeczy mogą być takie same jak ostatnim razem, czyli Żurek złożył odpowiedni wniosek, który został odpowiednio rozpatrzony. Poprzednio Żurek brak publikacji oświadczenia argumentował troską o bezpieczeństwo bliskich mu osób.

Do ujawnienie poprzedniego oświadczenia Żurka doszło dzięki interwencji wiceszefa resortu sprawiedliwości. Czy tym razem też skutecznie zareaguje ministerstwo?

Źródło: wpolityce.pl
Zdjęcie: Youtube/Rzeczpospolita TV

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę