Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Budka przewiduje koniec Platformy i nie jest już pewny drugiej tury dla Trzaskowskiego

Budka przewiduje koniec Platformy i nie jest już pewny drugiej tury dla Trzaskowskiego

Dalsza kampania prezydencka Małgorzaty Kidawy-Błońskiej – w czym zgodnych jest wielu ekspertów i obserwatorów sceny politycznej – mogła skutkować dość szybkim rozpadem i końcem Platformy Obywatelskiej. Ratunkiem z tej sytuacji miało się okazać „cudowne dziecko” ze stajni „zielarzy syberyjskich” oraz zwolennik berlińskiego metra i rosyjskich kanałów, Rafcio Trzaskowski. Pisząc o rosyjskich kanałach może warto zaproponować Rafciowi pewien surwiwal opisywany przez Suworowa w jego książce, a mianowicie przeprawę przez kanały pełne świńskiej krwi. Być może była to też krew niektórych czerwonych świń.

A tak Rafcio to niezaprawiony w boju chłoptaś i cienki bolek, w odróżnieniu od grubego Bolka, specjalisty UFO-loga.

Po tygodniu kampanii już traci siły i zaczyna nadawać Bronkiem i Kidawą. No to jeszcze z tydzień i powinno być po zawodach. Hołownia wraz ze swoją żoną, zapleczem TVN oraz całym sztabem pr-owców z szeregów III RP zdecydowanie lepiej przyciąga różnego rodzaju lewaków, aborcjonistów oraz innego rodzaju męty. Natomiast troll, jakim stał się już sam Tusk, zupełnie niewyrazisty i bez własnych pomysłów Budka, nie dają już gwarancji dalszego rozwoju politycznego tych struktur. Wysokie poparcie w zakładach karnych i nie wystarczy i taka forma działania dzisiaj to już przeżytek.

Budka w wywiadzie dla TVN24 powiedział o Grzegorzu Schetynie:

  • Jeżeli ktoś mieni się patriotą Platformy, a swoimi bardzo złymi decyzjami gra tylko na siebie i może zatopić formację, to przestaje być tym patriotą

Po czym dodał:

  • To, co działo się przez ten tydzień, bardzo mocno nadwyrężyło moje zaufanie do Grzegorza Schetyny. Szkoda, bo zawsze mi powtarzał, że Platforma jest najważniejsza

Na uwagę zasługują też inne słowa obecnego lidera PO:

  • Brak Rafała Trzaskowskiego w drugiej turze wyborów prezydenckich to może być początek końca PO

Już jakiś czas temu pisałem, że zmiana Schetyny na Budkę mogłaby się powieźć po jego pierwszym powrocie z Niemiec i namaszczeniu przez Fraulein Angelę, ale wtedy bardzo skutecznie wysadził go z siodła lidera Grzegorz Schetyna. Zrobił to na tyle skutecznie, że Budka przejął ten fotel lidera partii już na jej schyłku z bagażem, albo nawet balastem, jakim się okazała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Teraz natomiast mamy inną sytuację. Jeśli dojdzie do drugiej tury, to raczej ewentualnym konkurentem Andrzeja Dudy będzie Szymon Hołownia, no bo Kosiniak-Kamysz już pokazał, że jest wasalem Tuska i na niego ludzie głosować raczej nie będą. To z kolei zmniejsza też szanse Trzaskowskiego, bo – jak można się domyślać – miękkie i twarde armaty PiSu jeszcze nawet nie zaczęły strzelać, a poparcie Trzaskowskiego zaczęło spadać po pierwszym zachłyśnięciu się jego pozerstwem przez niektórych wyborców.

Czyli wynika z tego, jak to już pisałem i dwa lata temu nawet i w kręgach znajomych mówiłem jeszcze przed pierwszą wygraną PiS, że po dwóch kadencjach PiS formacja PO po prostu zacznie zwijać żagle. Mówiąc bardziej literacko „rozdziobią ją kruki i wrony”.

jp/tvn24/swp
zdjęcie: yt/telewizja republika

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę