Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Europa > Brexit i piekło Tuska

Brexit i piekło Tuska

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej wzbudza ostatnio coraz więcej emocji. Chodzi o to, czy Wielka Brytania wyjdzie z unii z umową czy bez. Dość mocno zirytowała wielu polityków ostatnia wypowiedź Donalda Tuska na temat zwolenników brexitu. Tusk napisał, że zastanawia się jak wygląda specjalne miejsce w piekle” dla tych zwolenników.

Na ostre reakcje polityków brytyjskich i nie tylko nie musiał długo czekać. Posypały się komentarze o braku ogłady i kompetencji dyplomatycznych, brak myślenia przed opublikowaniem tekstu, a nawet zdrada Polski.

– Szef radykalnie prawicowej Partii Niepodległości Gerard Batten przypomina w oświadczeniu, że najniższy krąg piekła Dantego „zarezerwowany jest dla zdrajców”. I dodaje, że zdrajcami są „ci, którzy chcą, by ich krajem rządziły obce siły”. (TVP.info)

Warto dodać, że obecny Szef Rady Europejskiej Donald Tusk nie reprezentuje w Brukseli Polski i polskiej racji stanu, gdyż rząd Polski na to stanowisko zaproponował Jacka Saryusza-Wolskiego, a Donald Tusk został wskazany przez Niemcy.

Pozostaje tylko czekać, jak dalej potoczy się ten spór, ponieważ na razie Donald Tusk nie odpowiedział na ostre komentarze do jego wypowiedzi.

Źródło: TVP.info
Zdjęcie: zrzut ekranu Youtube/The Guardian

Mariusz Paszko
Redaktor Naczelny - wywiady, historia, wiedza, technologie, polityka, Kościół

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę