Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Gospodarka > Balcerowicz chwali się spadającym długiem publicznym Niemiec. Co na to TT i dane?

Balcerowicz chwali się spadającym długiem publicznym Niemiec. Co na to TT i dane?

Na TT Lech Balcerowicz pochwalił się nagraniem, na którym pokazuje tablicę świetlną, na której wyświetlany jest zmniejszający się dług publiczny Niemiec – 47 EURO na sekundę.

A jak wygląda dług publiczny Polski? No cóż… tego już nie mówi. Przykro chyba mu się zrobiło, że – jak piszą niektórzy internauci – jego praca poszła na marne.

Jak zauważają niektórzy internauci, Balcerowicz oraz jego współpracownicy znacząco się do tego przyczynili, szkodząc jednocześnie Polsce.

Warto przypomnieć, że Balcerowicz był określany jako autor tzw. Planu Balcerowicza, który tak właściwie był planem przygotowanym przez prof. Jeffreya Sachsa, który z kolei był stypendystą Georga Sorosa. Plan, który miał pozornie służyć Polsce doprowadził w sumie do drenażu polskiego majątku publicznego.

Warto też przypomnieć stan prywatyzacji sektora publicznego w cyfrach. Jak na tym skorzystały poszczególne kraje widać na poniższym wykresie.

Wykres pochodzi z roczników GUS za lata 1989-2014

Jedną z dyskusji na temat przechwałek Balcerowicza można prześledzić na poniższych twittach.

A tak wyglądają na bieżąco dane nt. długów narodowych i PKB poszczególnych krajów. Miłe zaskocznie jeśli chodzi o Polskę. Może warto to rozpowszechnić szerzej tzw. totalniakom i innym próchnom tudzież lemingom, pelikanom itp.

Źródło: TT/SWP/JP
Zdjęcie: TT/zrzut ekranu

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę