Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Dziecko > Różaniec do granic nieba. Przyjmij dziecko nienarodzone do rodziny

Różaniec do granic nieba. Przyjmij dziecko nienarodzone do rodziny

Uwaga, uwaga! Mamy niezwykle radosną informację! Będzie Różaniec do Granic 2!

Różaniec do granic Nieba.

Kiedy? od 01 do 08 listopada tego roku.
Gdzie? Wszędzie, w całej Polsce i na świecie!
Dlaczego? Musimy znowu chwycić za różańce i z całych sił wołać do Boga Ojca o zmiłowanie. Chcemy podjąć pokutę za nasze grzechy i wołać do Nieba o wybaczenie. Chcemy stanąć w obronie życia.
Kto? Absolutnie wszyscy; koniec z podziałami, koniec z lękiem, koniec z niewiarą. Wszyscy połączmy się w wspólnej modlitwie, całą nadzieję pokładając w Bogu Ojcu Jedynym.
Jak? Czasu jest mało, sytuacja trudna, twoja pomoc jest konieczna. Zapraszaj, wołaj, ogłaszaj, módl się, walcz, organizuj.

Więcej informacji już wkrótce na stronie www.rozaniecdogranic.pl oraz na profilu facebookowym.

Maryjo Królowo Polski módl się za nami!

Program

Wydarzenie będzie miało miejsce w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych.

Składa się z dwóch elementów:

1. CMENTARZ:

 • Przy nawiedzeniu grobów rodzinnych, zwracamy się  do wszystkich dzieci nienarodzonych, które zostały zabite, na przestrzeni całej historii rodziny, przez wszystkie pokolenia. Prosimy je o wybaczenie. Dzieciom, które odeszły naturalnie dziękujemy za ich obecność. Wszystkie prosimy o wstawiennictwo.
 • Za dusze zmarłych, które cierpią w czyśćcu za grzechy przeciwko życiu, ofiarowujemy odpust zupełny.
 • Na koniec modlitwy stawiamy znicz.
 • To szczególne „nawiedzenie” cmentarza i modlitwa może przynieść potężne owoce – pojednanie, przebaczenie oraz wstawiennictwo dzieci nienarodzonych.

2. PARAFIE:

Zaproszone są wszystkie parafie z całej Polski i świata.

 • Rejestrują się na stronie www.rozaniecdogranic.pl
 • Organizują codzienną, pokutną modlitwę różańcową przez wszystkie dni oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych.
 • Organizatorzy proponują również parafiom codzienną katechezę przygotowaną na podstawie homilii, dzienników, wspomnień: księdza Jerzego Popiełuszki, kard. Stefana Wyszyńskiego, Maksymiliana Kolbe, siostry Faustyny, Jana Pawła II, ks. Franciszka Blachnickiego, ks. Pawlukiewicza oraz Alicję Lenczewskiej. Katechezy można będzie ściągnąć ze strony internetowej.                                                                                                                          
 • Zachęcamy też Księży Proboszczów parafii do rozwijania własnego programu i dzielenia się nim z innymi.
 • Parafie zapraszamy do rejestracji na specjalnej interaktywnej mapie na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl.
 • Księża Ordynariusze zaproszeni są szczególnie mocno do udziału w RDGN poprzez zgłaszanie całych diecezji.
 • Jeśli nie można zorganizować modlitwy w parafiach, można to czynić w innych miejsca, takich jak – kaplice, przydrożne krzyże, domy kultury, miejsca pracy, mieszkania.

Co robić

Różaniec Do Granic Nieba jest owocem współpracy wszystkich ludzi dobrej woli. Głównym jego założeniem jest: wspólne działanie środowisk chrześcijańskich, którym leżą na sercu sprawy zadośćuczynienia za błędy przeszłości.

Różaniec Do Granic Nieba ma być owocem działania całego Kościoła w miłości i jedności.

Co można zrobić?

 • Fundacje, stowarzyszenia, wspólnoty, instytucje, firmy mogą zgłaszać się do współpracy poprzez adres: biuro@rozaniecdogranic.pl
 • Drodzy Księża Biskupi, włączajcie całe swoje diecezje do akcji. Roześlijcie komunikat, motywujcie kapłanów i świeckich.
 • Drodzy Księża Proboszczowie, niech Wasza parafia stanie się kościołem stacyjnym, możemy przekazać plakaty, ulotki, teksty modlitw (opatrzone imprimatur) oraz materiały rekolekcyjne w formie audio. Prosimy z całego serca zapraszajcie swoich parafian do udziału w tym wielkim wydarzeniu.
 • Drodzy Księża diecezjalni, wspierajcie swoich proboszczów, organizujcie, rozgłaszajcie, zaangażujcie młodych i rodziny z parafii do pracy. Ofiarujcie Msze Święte w intencji tego wydarzenia.
 • Drodzy Ojcowie, Generałowie, Prowincjałowie, Bracia i Siostry Zakonne oraz osoby konsekrowane, zarejestrujcie swoje placówki na stronie rozaniecdogranic.pl; stwórzcie wyjątkowy program wydarzenia, módlcie się za Kościół i Polskę. Rozsyłacie zaproszenie na cały świat, do wszystkich Waszych podopiecznych, organizacji i wspólnot.
 • Drodzy Świeccy, walczymy o przyszłość naszych dzieci, o miejsce w niebie dla wszystkich. Wesprzyjcie kapłanów, zamawiajcie i rozwieszajcie plakaty i rozkładajcie ulotki. Zgłaszajcie „punkty modlitwy”, jeśli modlitwa w parafii nie jest możliwa. Zapraszajcie rodziny i przyjaciół. Drodzy Polonusi, jesteście szczególnie mocno zaproszeni do Różańca Do Granic Nieba, niech Wasza modlitwa sprawi, że Niebo ją usłyszy.
 • Piszcie o Różańcu Do Granic Nieba na Waszych profilach w mediach społecznościowych.
 • Nagrajcie swoje własne, osobiste zaproszenie do Różańca Do Granic Nieba, opublikujcie i prześlijcie je do organizatorów.
 • Ofiarujcie post i modlitwę w intencji tego wydarzenia.
 • Wesprzyjcie finansowo to wydarzenie, każda złotówka wydana na promocję może przyczynić się do udziału w modlitwie kolejnych grup ludzi. Wsparcie można przekazywać, jako darowiznę na cele statutowe Fundacji „Ku Bogu”.

źródło: rozaniecdogranic.pl
zdjęcie: rozaniecdogranic.pl

Podobne

W górę