Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Polityka > Rosyjska telewizja kpi z Korwina, a polska „prawica” we Francji dezinformuje. Za czyje pieniądze?

Rosyjska telewizja kpi z Korwina, a polska „prawica” we Francji dezinformuje. Za czyje pieniądze?

Rosyjska telewizja właśnie zaczęła kpić z Janusza Korwina-Mikke, a za kontrowersyjnym francuskim portalem, przedstawiającym antyimigracyjną wizję świata, stoją ludzie powiązani z Konfederacją, Co bardzo ciekawe serwis FL24 (France Libre 24), o którym mowa,  „ma ten sam adres IP co wolnosc24.pl. A właścicielem tego ostatniego jest spółka 5S Media, wydająca także tygodnik „Najwyższy Czas!”, którego naczelnym był w przeszłości poseł Konfederacji Janusz Korwin-Mikke”, o czym pisze na swoim portalu „Rzeczpospolita”.

Z kolei portal Politico, cytowany przez rp.pl opisał ustalenia EU DisinfoLab (belgijska organizacja analizująca zjawisko dezinformacji), podaje nazwiska stojących za France Libre 24 osób. Należą do nich „prawicowi” działacze luźno związani z Konfederacją, a mianowicie Krzysztof Szczawiński, Adam Gwiazda, Adam Wojtasiewicz i naczelny „Najwyższego Czasu!” Tomasz Sommer.

Jak pisze EU DisinfoLab, „FL24.net przedstawia większość swoich artykułów jako pochodzące z francuskich mediów głównego nurtu (AFP, „Le Monde”, „Le Point”)”. Taki zabieg ma uwiarygodnić FL24, natomiast zmieniana jest treść artykułów, „aby zawierały upolitycznione wiadomości, spolaryzowane narracje i elementy dezinformacyjne”.

Sam Sommer przyznaje się do utrzymywania związków z portalem, a Krzysztof Bosak z Konfederacji powiedział w „Rz”, że zna inwestorów FL24 i określa ich jako ideowców.

Jak dalej podaje Politco, Szczawiński, który jest głównym udziałowcem portalu FL24, był zaangażowany w popieranie radykalnej francuskiej prorosyjskiej prawicy, w którą zaangażowana jest m.in. Marion Marechal Le Pen, która z kolei ma być powiązana z Francuskim Frontem Narodowy, który z kolei broni Rosji i jest powiązany z Putinem. O Lep z kolei możemy przeczytać:

  • Ona dostała 9 milionów od Sbier Banku i broni Rosji, cokolwiek by nie zrobiła.

Taka się jakaś ciekawa pajęczyna z tego wszystkiego zaczęła układać.

jp/rp.pl/gazeta polska/politico/swp

Jan Ptasznik
Dziennikarz, publicysta - polityka, gospodarka, filozofia, socjologia
http://strefawolnejprasy.pl/

Podobne

W górę