Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Antykultura > Od antysztuki do antykultury! Dyskusja o książce „Encyklopedia Antykultury”

Od antysztuki do antykultury! Dyskusja o książce „Encyklopedia Antykultury”

Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza serdecznie na dyskusję „Od antysztuki do antykultury” poświęconą książce „Encyklopedia Antykultury”, która została wydana w ramach projektu „Odnaleźć Siebie” zrealizowanego pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki (MEiN).

Spotkanie odbędzie się 28.06.2023 (środa) o godzinie 18.00 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski (Laboratorium, Sala Kolebkowa) przy ulicy Jazdów 2 w Warszawie.

Uczestnicy dyskusji:

 prof. Roman Konik (Uniwersytet Wrocławski)

 dr Piotr Bernatowicz (Centrum Sztuki Współczesnej)

 dr Janusz Janowski (Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki)

 Wojciech Konikiewicz (artysta, pianista, kompozytor)

 Irena Wodzinowska (artystka, malarka portretowa)

 Bartosz Kopczyński (Towarzystwo Wiedzy Społecznej)

 Jakub Zgierski (redaktor „Encyklopedii Antykultury”)

 Jacek Adamas (rzeźbiarz, autor akcji i instalacji)

Opis książki

  Czym jest ideologia antykultury?
  Czy nasza wolność jest zagrożona?
  Jaki jest prawdziwy cel rewolucji seksualnej?
  Jak manipulują nami media i wielkie koncerny?
  Czy mamy do czynienia z projektem nowego człowieka?
  Co tak naprawdę leży u podstaw współczesnych ideologii?
  Jak działa w praktyce stara rzymska maksyma dziel i rządź?
  Dokąd zaprowadzi nas współczesna rewolucja technologiczna?

W Encyklopedii Antykultury znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Pamiętaj, że świadomość to pierwszy krok do wolności!

Celem ideologii antykultury jest zabicie w ludziach zdolności do twórczej oraz pożytecznej pracy, która stanowi warunek konieczny funkcjonowania systemu kapitalistycznego, a szerzej – wydajnej gospodarki, gdzie każdy pracuje na swoje utrzymanie, a tym samym wolność. Oczekiwany rezultat musi doprowadzić do sytuacji, w której masy poddane antykulturowej obróbce nie będą miały innego wyboru niż poparcie sił nawołujących do rewolucji oraz stworzenia systemu powszechnej wolności, równości i dobrobytu – nowej wersji komunizmu. Jednak ustrój, w którym rzekomo nikt nie musiałby pracować, ponieważ wszystko byłoby za darmo, sprowadzałby się w gruncie rzeczy do przejmowania dóbr wypracowywanych przez innych ludzi. W efekcie beneficjentami byłyby wyłącznie pasożytnicze elity bazujące na wytworzonym mechanizmie systemowej kradzieży, kontroli społecznej oraz propagandzie. To właśnie jest istota antykultury!

Podobne

W górę