Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Motoryzacja > Zalety napraw SMART – nowa jakość usług serwisowych

Zalety napraw SMART – nowa jakość usług serwisowych

Naprawy SMART mają na celu reparację wybranego fragmentu pojazdu, bez konieczności naprawiania pozostałych części. Są one stosunkowo tanie, ponieważ w ich trakcie zużywa się mniej materiałów oraz nie trzeba szukać drogich zamienników. Ważne jest również to, że wymagają niewielkiej ilości czasu, dzięki czemu idealnie sprawdzają się w sytuacjach, gdy nie możemy obejść się bez samochodu.

Omawiany rodzaj napraw ma zastosowanie przy przywracaniu samochodowi doskonałych walorów wizualnych. Przede wszystkim reperowane są wgniecenia karoserii, które powstały w wyniku zderzeń bądź opadów gradu. Naprawiane mogą być również wszelkie elementy z plastiku, najczęściej spojlery. Dzięki naprawom SMART możemy się ponadto pozbyć wszelkich zarysowań na karoserii, które znacząco obniżają estetykę samochodu. Wykonywane są precyzyjne zabiegi lakiernicze, które zazwyczaj polegają na pomalowaniu wybranego fragmentu danej części samochodowej.

Dużą zaletą napraw SMART jest możliwość ich wykonania także w lokalizacji wyznaczonej przez klienta. Mechanik samochodowy może dojechać na wskazany adres i za pomocą odpowiednich narzędzi w kilka godzin naprawić defekt. Także lakierowanie wybranego elementu nie musi się już wiązać z długą wizytą w warsztacie – wystarczy, aby osoba naprawiająca nasz samochód wzięła ze sobą odpowiedni zestaw. Taka usługa doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdy sami nie mamy możliwości podjechania pojazdem do zakładu.

Dzięki naprawom SMART wystąpienie drobnego zarysowania nie wiąże się z koniecznością lakierowania elementu karoserii, który został uszkodzony. Jest to korzystne nie tylko ze względu na walory estetyczne samochodu, ale również w sytuacji, gdy zamierzamy sprzedać samochód. Wielu potencjalnych kupców zwraca uwagę na najmniejsze szczegóły, przez co na pierwszy rzut oka mogliby poznać element, który był lakierowany. Położenie nowej warstwy lakieru na niewielkiej części tego elementu przy zastosowaniu odpowiedniej techniki łączenia warstw doskonale imituje jego oryginalny wygląd.

Ze względu na to, że naprawy SMART nie wymagają demontowania części samochodowych, mogą być przeprowadzone niezwykle szybko. Mechanikom samochodowym wystarczy zaledwie kilka godzin, aby doprowadzić samochód do pierwotnego stanu. Bez wątpienia cięższe przypadki mogą wymagać większych nakładów czasowych. Warto jednak zaznaczyć, że w każdym wypadku jest to kwestia godzin, a nie dni jak w przypadku bardziej zaawansowanych napraw.

Naprawy SMART to duże odciążenie dla naszego portfela. Wykonanie prostego zabiegu, polegającego na polakierowaniu niewielkiej części danego elementu nie wymaga wykorzystania dużej ilości lakieru i innych materiałów. Mechanik nie poświęca dużo czasu na wykonanie reparacji, co sprawi, że koszty będą stosunkowo niewielkie. Jeżeli zamierzamy sprzedać samochód, czeka nas kolejna korzyść finansowa. Osoba zainteresowana kupnem nie zauważy żadnych zarysowań czy wgnieceń, dzięki czemu nie będzie miała podstaw do żądania obniżenia pierwotnie ustalonej ceny pojazdu.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z firmą fastserv.pl – warsztatem samochodowym z Poznania.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę