Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Bankowość > 3 powody, dla których walutę na zagraniczne wakacje warto nabyć w e-kantorze

3 powody, dla których walutę na zagraniczne wakacje warto nabyć w e-kantorze

Jeżeli najbliższe wakacje postanowiłeś spędzić za granicą, będziesz potrzebował dostępu do walut obcych. Zamiast nabywać potrzebne waluty w kantorze stacjonarnym lub banku, skorzystaj z kantorów internetowych. Przekonaj się, że to opłacalne rozwiązanie.

  1. Atrakcyjne kursy, czyli spore oszczędności

Czy wiesz, że w kantorach internetowych spread jest niższy niż w kantorach stacjonarnych i bankach? Dzięki temu kurs liry tureckiej czy korony duńskiej jest korzystniejszy, a to oznacza, że zapłacisz mniej za potrzebne Ci waluty. Właściciele e-kantorów mogą obniżyć wysokość spreadu, a to dlatego, że ponoszą niższe koszty prowadzenia działalności, np. nie utrzymują lokalu i nie opłacają biura ochrony.

Jeżeli będziesz wymieniał dużą sumę pieniędzy, możesz dodatkowo negocjować wysokość spreadu. Przed wakacjami niektóre kantory internetowe organizują też atrakcyjne promocje, dzięki którym także zaoszczędzisz.

  1. Wygoda – wymieniaj waluty w dowolnym miejscu i czasie

Aby wymienić waluty w kantorze stacjonarnym, musisz do niego dotrzeć. Jeżeli zakup walut pozostawisz na ostatnią chwilę, może się okazać, że nie będziesz miał czasu porównywać kursów. Kantor walutowy online to o tyle dobre rozwiązanie, że wymiany walut możesz dokonać w dowolnym, wygodnym dla siebie momencie.

Może się zdarzyć, że na wakacjach będziesz potrzebował więcej pieniędzy niż zakładałeś. Zamiast szukać za granicą kantoru z korzystnymi kursami walut, możesz zakupić potrzebną Ci kwotę właśnie w e-kantorze. Niektóre kantory internetowe mają status krajowej instytucji płatniczej (KIP) i proponują klientom przelewy walutowe oraz zagraniczne.

  1. Bezpieczna transakcja

Noszenie przy sobie sporej kwoty gotówki jest ryzykowne. Jeżeli będziesz kupować walutę w kantorze stacjonarnym, musisz zadbać o swoje bezpieczeństwo, np. poprosić bliską osobę, aby Ci towarzyszyła. W kantorach internetowych cała transakcja obywa się bezgotówkowo – zakupione środki są księgowane na Twoim indywidualnym koncie w ciągu kilku minut.

Aby transakcja w kantorze internetowym była w pełni bezpieczna, pamiętaj o sprawdzeniu e-kantoru, z którego usług chcesz skorzystać. Wiele powiedzą Ci m.in. opinie innych użytkowników, które znajdziesz choćby na serwisach gromadzących takie oceny.

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę