Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Motoryzacja > Co zawiera raport historii auta ze strony CarVertical?

Co zawiera raport historii auta ze strony CarVertical?

Zaufanie jest najważniejszą częścią każdej transakcji związanej z kupnem używanego samochodu. Raporty historii pojazdów mogą być niekompletne, zwłaszcza jeśli samochód nie został naprawiony w serwisie dealerskim. W końcu jest to słowo sprzedawcy kontra intuicja i zmysł. Czy możesz rozpoznać kłamstwo, jak sytuacja się przedstawia?

Jeśli masz raport historii pojazdu CarVertical, nie będziesz musiał wykonywać żadnej pracy detektywistycznej. To dlatego, że wykorzystują technologię blockchain, aby stworzyć pierwszy na świecie międzynarodowy rejestr samochodów. Używając blockchain jako księgi numerów identyfikacyjnych pojazdów, dane samochodu będą dostępne bezpłatnie dla każdego, a oszustwo będzie trudniejsze do zrealizowania. Dealerzy nie mogą cofnąć licznika, jeśli samochód ma szczegółową historię online. VIN jest jak pierścień na pniu drzewa, opowiadający historie z przeszłości samochodu.

Co numer VIN mówi o samochodzie?

VIN nie jest losowo generowaną sekwencją. W Stanach Zjednoczonych wszystkie 17 numerów ma określony cel. Pierwsze trzy cyfry informują o kraju pochodzenia i producencie. Na przykład numer VIN Ford Explorer może rozpocząć 1FO, z 1 oznacza Stany Zjednoczone i FO oznacza Ford. Następne cztery cyfry informują o funkcjach samochodu, a mianowicie o dodatkach i wielkości silnika. Są one zwykle używane do określenia modelu pojazdu.

Kolejna liczba to liczba zapobiegająca oszustwom wprowadzona przez rząd federalny zwana cyfrą kontrolną. Algorytm komputerowy wybiera tę liczbę, aby zweryfikować VIN. Jeśli ta liczba nie jest poprawna, jest to czerwona flaga, że może się dziać coś złego. Dziesiąty numer informuje o roku produkcji samochodu, jedenasty informuje, w której fabryce został wyprodukowany, a ostatnie pięć cyfr jest numerem seryjnym dla tej konkretnej marki i modelu. Wszystkie te szczegóły przedstawiają konkretny obraz historii samochodu. Jeśli powiedziano ci, że samochód jest egzemplarzem limitowanym, możesz natychmiast sprawdzić jego prawdziwość, patrząc na jeden numer w konfiguracji VIN.

Funkcje raportu historii pojazdu samochodowego

Raport CarVertical zapisuje numer VIN i historię pojazdu i tworzy szczegółowe streszczenie samochodu w księdze blockchain. Dostaniesz raport który zawiera zapisy na temat przeszłych wypadków, sprzedaży, a nawet możliwych spotkań policyjnych. Oto, jak wygląda raport historii pojazdu CarVertical:

  • Strona główna – pierwsza funkcja potwierdza informacje w VIN, aby upewnić się, że będziesz miał przed sobą faktyczny samochód, o którym sprzedawca mówi. Pierwsze spojrzenie na ogólny wynik CarVertical otrzymasz również tutaj.
  • Zdjęcia – będziesz mógł sprawdzić wcześniejsze zdjęcia samochodu, nie tylko po uszkodzeniach z przeszłości, ale także sprawdzić kolory lakieru jakie posiadał lub inne oznaki napraw.
  • Uszkodzenia – tutaj znajdziesz historię wszelkich wypadków, w których samochód uczestniczył, oraz lokalizacje uszkodzonych lub naprawionych obszarów.
  • Lokalizacja – chcesz wiedzieć, gdzie jest twój samochód? Ta funkcja pokaże kraje, które odwiedził twój pojazd i czy coś się stało, gdy tam był.
  • Kontrola skradzionego pojazdu – na pewno nie chcesz kupić samochodu, który był na celowniku organów ścigania . Raport CarVertical przeczesuje policyjną dokumentację, aby sprawdzić, czy pojazd był zaangażowany w nielegalną działalność.
  • Przebieg – czy wiesz, że 30% samochodów może posiadać cofnięty licznik kilometrów? Sprawdź historię odczytów tutaj, aby zobaczyć, czy pasują do siebie.
  • Lokalizacja VIN – masz problem ze znalezieniem numeru VIN? Otrzymasz listę lokalizacji, które można znaleźć tutaj.
  • Uważaj na – lista potencjalnych problemów często zgłaszanych na temat tej konkretnej marki i modelu.

 

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę