Wiadomości będą wysyłane raz w tygodniu, na koniec tygodnia. Adresy e-mail będą wykorzystywanie jedynie do mailingów w ramach Strefy Wolnej Prasy. Nie będą przedmiotem sprzedaży innym podmiotom.

Jesteś tutaj:
Home > Firma > Wybierz zapach idealny dla Twojego samochodu

Wybierz zapach idealny dla Twojego samochodu

Codziennie otaczają nas zapachy. Bez wątpienia wpływają na nasze samopoczucie, apetyt. Niektórzy z nas w samochodzie spędzają sporo czasu, dlatego warto zadbać, aby i w nim zawsze świeżo pachniało.

Rodzaje zawieszek zapachowych

Ten, z pozoru, drobny gadżet, jest prawdziwie funkcjonalny. Dzięki niemu Ty i Twoi pasażerowie, możecie czuć się komfortowo w podróży. Istnieje wiele rodzajów zawieszek – możemy nabyć również takie z naszym własnym, unikatowym nadrukiem. Ich forma ma nie tylko wpływ na to, jak się prezentują, ale również na to, jak trwały jest zapach.
Najbardziej popularne zawieszki to te, które są wykonane z kartonu. Najczęściej spotykamy je w formie choinki – o zapachu leśnym, cytrynowym, jabłkowym, morskim. Istnieją również takie z zabawnymi napisami, które skutecznie potrafią poprawić nasz humor. Trwałość aromatu w tym przypadku wynosi około 10 dni, jednak jest to najtańszy sposób na maskowanie nieprzyjemnej woni w samochodzie. Jeśli nie jesteśmy fanami zbyt intensywnych zapachów, należy zrezygnować z tego rozwiązania. Zapachy w buteleczkach są szczególnie praktyczne – posiadają regulator intensywności. Najczęściej są to szklane flakoniki z drewnianym korkiem, pozwalające na wymianę wkładu. Zapach sączy się do wnętrza auta poprzez korek.Tego rodzaju zawieszki, są też świetnym elementem dekoracyjnym. Nierzadko można spotkać je np. z kwiatkiem w środku.
Do wyboru mamy także maskotki nasączone zapachami. Odświeżacz taki wygląda jak zwykła maskotka, która z pewnością ożywi wnętrze naszego samochodu. Przyczepiamy ją do szyby za pomocą przyssawki. W środku znajdują się aromatyzowane granulki, które pachną bardzo delikatnie. To dobre rozwiązanie, gdy często podróżujemy z dziećmi. Trwałość zapachu maskotki wynosi około 60 dni.
Najdroższym sposobem są perfumy samochodowe przeznaczone do rozpylenia w aucie. Można je kupić w bardzo eleganckich flakonach, jednak trzeba się liczyć z wydatkiem około stu złotych. Nieco tańszym rozwiązaniem są odświeżacze elektryczne, które pachną łagodniej za sprawą olejków eterycznych. Podłącza się je do zapalniczki samochodowej. Wkłady są wymienne, a jeden działa około 60 dni. Pojemniczki z zapachem możemy zawiesić w kratkach wentylacyjnych, wtedy zapach roznoszony jest po całej kabinie wraz z wydmuchiwanym powietrzem. To koszt około dziesięciu złotych raz na miesiąc.

A co z zapachem?

Wiadomym jest, że gdy prowadzimy samochód, nie chcemy, by zapach nas usypiał. Należy więc wybierać takie warianty zapachowe, które będą pobudzające i świeże. Do takich należy zaliczyć aromat morski, cytrusowy, leśny, owocowy. Jeżeli chcemy łagodniejszy zapach, należy wybrać lawendę lub wanilię. Unikajmy natomiast zapachów ciężkich, które rozpraszają koncentrację oraz tych zbyt intensywnych mogących wywołać rozdrażnienie czy ból głowy. Do takiej grupy nalezą np. zapachy korzenne. By nie narażać osób cierpiących na alergię na zaostrzenie się jej, wystrzegajmy się zawieszek bazujących na chemii – zamiast nich lepiej wybrać olejki eteryczne.

Najważniejsze, by znaleźć swój ulubiony zapach, który będzie skutecznie pobudzał nas do życia, poprawiał nastrój i sprawiał, że z przyjemnością będziemy siadać za kierownicę. Dobry i skuteczny odświeżacz maskuje nieprzyjemne zapachy, dlatego nie warto na nim oszczędzać.

Artykuł powstał we współpracy z Honda Plaza.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Podobne

Leave a Reply

Dodaj komentarz

W górę